+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?

Aktualitātes

Tikšanās ar Tautas teātri “Iskateļ”

29.11.2019

4. decembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz tikšanos ar Daugavpils Tautas teātri “Iskateļ”. Pasākumā ikvienam būs iespēja tikties ar aktieriem, kā arī baudīt teātra priekšnesumus.

Kārļa Mudeļa glezniecības izstāde "Latgales ainavists"

07.11.2019

Latvijas Republikas 101. proklamēšanas gadadienas svinību ietvaros, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina apmeklēt mākslinieka Kārļa Mudeļa daiļradei veltīto glezniecības izstādi “Latgales ainavists”. Izstādes atklāšanas pasākums norisināsies 13. novembrī plkst. 15.00.

Ulda Zutera glezniecības izstāde "Reiz BIJA"

18.10.2019

23. oktobrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks Ulda Zutera glezniecības izstādes “Reiz BIJA” atklāšana. Izstādē apkopoti mākslinieka darbi, kas tapuši vairāk nekā 30 gadu periodā.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atvērta Mārča Stumbra glezniecības izstāde “Dzīvot mākslā”.

22.08.2019

2019. gada 12. septembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atvērta Mārča Stumbra glezniecības izstāde “Dzīvot mākslā”.

Mārcis Stumbris (1942 – 2014) mācījās Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolā, kuru beidza 1961. gadā, un pēc tam Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļā (1961 - 1970) profesora Eduarda Kalniņa vadībā.
Pēc Akadēmijas beigšanas tika nosūtīts darbā uz Daugavpili un no 1970. līdz 1978. gadam tur dzīvoja un strādāja – mākslinieks Daugavpils labierīcību kombinātā (1970–1974), pedagogs mākslas studijā. Viņš bija aktīva un radoša persona. 1973. gadā kļūdams par Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) biedru Mārcis Stumbris bija viens no LMS Daugavpils organizācijas dibinātājiem, ieņemdams valdes sekretāra amatu. 
Līdz ar jauno mākslinieku grupas ienākšanu Daugavpilī aizsakās aktīva mākslas dzīve. Plenēri, izstādes. Visus māksliniekus vienoja kalpošana vienīgajai mūzai – mākslai. M. Stumbris kopš 1969. gada piedalījās izstādēs un rīkoja personālizstādes.

Rimas Leipuvienes keramikas izstāde “FROM NON-EXISTENCE” atklāšana Daugavpils māla centrā

22.08.2019

2019.gada 30.augustā plkst. 16:30 Daugavpils Māla mākslas centrā (18.novembra ielā 8) tiks atklāta  Rimas Leipuvienes keramikas izstāde “FROM NON-EXISTENCE”.
 
"Man patīk radīt klusu skaistumu, tikmēr pētot augstā temperatūrā dedzināto mālu un paštaisītu glazūru.
Mans mērķis ir pārvērst statisku keramiku par dinamisku keramiku – lai tvertu tās transformāciju, kustību, mainītu spēku un virzienu. Manuprāt, ir īpaši svarīgi censties pārnest dzīvības pili un enerģijas plūsmu manos keramikas darbos. Harmonija ar dabu ir mans nodoms. Dziļā dabas izjūta un iespaidu izpausme keramikā nāca dabiski manos jaunības gados un šobrīd es izbaudu laika pavadīšanu savvaļas dabā. Tādēļ mani darbi atspoguļo dabiskus objektus – vai tie būt veci koku stumbri Lietuvas meža purvā vai arī apsūnojuši akmeņi. Mana keramika izstaro dabas mieru, ilgmūžību un senos laikus, aicinot uz īsu brīdi apstāties.

Mākslinieka Luka Berti melnbalto fotogrāfiju izstāde "Cilvēks un daba Latvijā" Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzejā.

19.06.2019

9. jūlijā plkst. 15:00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) tika atklāta itāļu mākslinieka Luka Berti melnbalto fotogrāfiju izstāde "Cilvēks un daba Latvijā", aicinot iepazīt ārzemju fotogrāfa skatījumu uz Latvijas ainavām un cilvēkiem.
Luka Berti ir slavenas Florences dzimtas pēctecis. Izstādes apmeklētāji, uzmanīgi skatoties fotogrāfijas, ievēros gandrīz nemanāmu zīmogu ar divām lauvām, kuru viņš uz fotogrāfiju baltajām malām spiež paraksta vietā. Tas ir Berti ģimenes ģerbonis, datēts ar 1430. gadu.

Notika 2. Starptautiskais leļļu festivāls Daugavpilī

13.06.2019

No 2019.gada 28. līdz 30. jūnijam notika 2. Starptautiskais leļļu festivāls Daugavpilī.

Otro gadu pēc kārtas Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs savās telpās uzņema māksliniekus, meistarus un autorleļļu mākslas fanus no visas pasaules. 2019. gada festivāla moto bija “Lelles un papīrs”. Festivāla ietvaros tika atklātas divas izstādes. Baltijas Autorleļļu meistaru ģildes vadošā māksliniece, kolekcionāre, restauratore, dizainere un muzeja darbiniece Tamāra Čudnovska piedāvāja savu personālizstādi “Brīnumi no papīra”. Tā bija pārsteidzoša tehnoloģiju, materiālu, sižetu un tēmu retrospektīva, kuru izmanto leļļu, rotaļlietu, atklātņu, grāmatu veidošanai sākot no 18. gs. vidus līdz pat mūsdienām. Otrā izstāde iepazīstinās skatītājus ar mūsdienu autorleļļu meistaru darbiem no 8 valstīm. Katra autora mērķis ir atklāt savu redzējumu noteiktās tēmas ietvaros un izvelēties savus paņēmienus, veidojot lelli no papīra. Apmeklētājus sagaidīja jauni, interesanti, reizēm pavisam negaidīti atklājumi.
Trīs dienu laikā Festivāla mākslinieki no dažādām valstīm novadīja meistarklašu virkni izstāžu apmeklētājiem – gan pieaugušajiem, gan bērniem. Tajos bija iespējams apgūt papīra leļļu un citu rokdarbu no papīra veidošanas prasmes. Tamāra Čudnovska novadīja lekciju kursu par papīra leļļu vēsturi. Festivāla apmeklētājus izklaidēja koncerti, animatori un leļļu teātris.


Notika pirmā Saulgriežu mālu mīcīšanas darbnīca ar nosaukumu "JĀŅU ZĀLES"

10.06.2019

22. jūnijā plkst. 14:00 Daugavpils Māla makslas centrā (18.Novembra iela 8) notika pirmā Saulgriežu mālu mīcīšanas darbnīca ar nosaukumu JĀŅU ZĀLES. Darbnīca bija paredzēta bērniem no 8 līdz 12 gadu vecumam.

Atklāta Leonīda Baulina RetroFoto kolāža “Sejas, mirkļi... un - ne tikai...”

05.06.2019

30.maijā Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja mākslas zālē atklāta Leonīda Baulina (1945-2002) RetroFoto kolāža  Sejas, mirkļi... un - ne tikai..."

Nedaudzo fotoattēlu salikumā ir eksponētas Daugavpils mākslinieka Leonīda Baulina fotogrāfijas no viņa ģimenes arhīva, kuras viņš darinājis savas dzīves laikā, t.i. - p.gs. 80 -.90.- tajos gados.

 

Muzeju nakts Daugavpilī pārsteidza ar krāšņumu un vērienu

30.05.2019

18. maijā Muzeju nakts burvību Daugavpilī baudīja gandrīz 32 000 cilvēku.

9 tūrisma objekti un izglītības iestādes šai vakarā vēra durvis, lai godinātu Rūdolfa Blaumaņa apdziedāto drosmīgo un neuzpērkamo sendienu varoni – Tālavas taurētāju, un piedāvāja izjust muzeju gaisotni, piedalīties interesantās aktivitātēs, vērot krāšņus šovus un neaizmirstamus priekšnesumus.

Video skatīt šeit: video

Avots: www.daugavpils.lv

Izstādes “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” atklāšana.

23.05.2019

Daugavpils pilsētas svētku ietvaros no 5. jūnija līdz 8. septembrim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā būs apskatāma izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā”.
“Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” ir godinājums un atgādinājums par vienu no nozīmīgākajām personībām Latvijas mākslā divdesmitā gadsimta otrajā pusē; gleznotājs, kura niansētais pasaules tvērums vispaliekošāk iegleznots ainavās.
Jāzepa Pīgožņa balvas Latvijas ainavu glezniecībā konkursa izstādes darbu daļa tika arī līdz Daugavpilij, tieši kā dāvana uz pilsētas svētkiem. Izstādes pamatā ir mīlestība uz Latviju un mākslinieku profesionālisms. Izstādes darbi ir apliecinājums autoru cieņai un mīlestībai uz Latviju, tās dabas skaistumu un ainavu. Izstāde koncentrētā veidā parāda visu, kas Latvijas ainavā māksliniekiem ir šķitis skaists un pareizs.

Ģimenes diena Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā.

21.05.2019

Vasara tuvojas un vecāki aizdomājas par to, kā pēc sarežģīta mācību procesa saviem bērniem organizēt interesantu un neaizmirstamu radošu atpūtu.
26. maijā plkst. 13.00 – 14.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā visai ģimenei apmeklēt muzeju un piedalīties jaunā meistarklasē, kuru vadīs māksliniece un grāmatas „Filcis. Visi filcēšanas veidi” autore Ksenija Šinkovska.

Ar vērienu un kolosālu apmeklējumu pagāja Muzeju nakts 2019 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

21.05.2019

Kārtējo reizi Daugavpilī norisinājās viena no interesantākajām naktīm gadā – Muzeju nakts, kuras tēma šogad bija “Tālavas taurētājs”, atsaucoties uz Rūdolfa Blaumaņa apdziedāto drosmīgo un neuzpērkamo sendienu varoni. Un atkal šajā naktī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs vēra durvis katram viesim. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja šī gada pasākuma moto bija ““Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”. Šīs rindiņas no poēmas “Tālavas taurētājs” izsaka katra Latvijas iedzīvotāja visdziļāko uzticību sev un Latvijas tautai.

Starptautiskajā muzeju naktī 18. maijā pilsētas iedzīvotāji un viesi tika aicināti iedziļināties muzeja atmosfērā, interesantās aktivitātēs, jaunos atklājumos un neaizmirstamos priekšnesumos un protams – krāšņā šovā “Ziedu duets”, kas notika Daugavpilī pirmo reizi.

Ar vērienu notika  Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīciju un izstāžu apskate, muzeja pagalmā darbojās „Seno amatu pagalmiņš”, kur apmeklētājiem bija iespēja klātienē pavērot un izmēģināt loka šaušanas prasmes, pavērot senos amatniekus,  kā arī nogaršot Latgales nacionālos ēdienus. Pagalmā darbojās Latgales amatnieku tirdziņš ar  Latgales arheoloģisko tērpu paraugdemonstrējumiem.

Par sabiedriskā transporta papildreisiem Muzeju nakts laikā

17.05.2019

Akcijas “Muzeju nakts 2019” laikā AS “Daugavpils satiksme” nodrošinās tramvaju un autobusu papildreisus:
•    Tramvaja maršrutā Nr. 3 18.05.2019.–19.05.2019. tiek organizēti papildreisi un pagarināts tramvaju kursēšanas laiks līdz plkst. 01.00, vienvagonu tramvajus nomainot ar divvagonu tramvajiem.

Muzeju nakts Daugavpils Māla mākslas centrā

16.05.2019

Muzeju nakts ir starptautisks Eiropas mēroga pasākums, kas vienā un tajā pašā laikā notiek gandrīz visu Eiropas valstu muzejos. Akcijas tēma “Tālavas taurētājs” (1902), viens no patriotiskākajiem Rūdolfa Blaumaņa  daiļdarbiem. Balādes traģiskajā notikumu izskaņā pausti autora emocionālie pārdzīvojumi."Muzeju nakts 2019" Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

13.05.2019

Kārtējo reizi Daugavpilī norisināsies viena no interesantākajām naktīm gadā – Muzeju nakts, kuras tēma šogad ir “Tālavas taurētājs”, atsaucoties uz Rūdolfa Blaumaņa apdziedāto drosmīgo un neuzpērkamo sendienu varoni. Un atkal šajā naktī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs vērs durvis katram viesim. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja šī gada pasākuma moto ir ““Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”. Šīs rindiņas no poēmas “Tālavas taurētājs” izsaka katra Latvijas iedzīvotāja visdziļāko uzticību sev un Latvijas tautai. Tās atspoguļo tautas un ikkatra cilvēka godu, kas stiprina un vieno mūs. 

Starptautiskajā muzeju naktī 18. maijā aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus iedziļināties muzeja atmosfērā, interesantās aktivitātēs, jaunos atklājumos un neaizmirstamos priekšnesumos un protams – krāšņā šovā “Ziedu duets”, kas notiks Daugavpilī pirmo reizi.


"Muzeju nakts 2019" Daugavpilī

09.05.2019

“Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods” – šīs Rūdolfa Blaumaņa rindiņas no poēmas “Tālavas taurētājs” izsaka katra Latvijas iedzīvotāja visdziļāko uzticību sev un Latvijas tautai. Šī gada Muzeju nakts tēma “Tālavas taurētājs” atspoguļo tautas un ikkatra cilvēka godu, kas stiprina un vieno mūs. Domās par mūsu ģimenēm, dzimtām un tautu aicinām pilsētas iedzīvotājus un viesus Starptautiskajā muzeju naktī 18. maijā iedziļināties muzeju atmosfērā, interesantās aktivitātēs, krāšņos šovos, jaunos atklājumos un neaizmirstamos priekšnesumos.
Muzeju nakts burvību Daugavpilī aicinās baudīt 9 tūrisma objekti, izglītības iestādes un biedrības.

DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJS

(Rīgas iela 8, Daugavpils, tālr.: +371 65424155, +371 20203713, www.dnmm.lv)
“MANS ZELTS IR MANA TAUTA, MANS GODS IR VIŅAS GODS”
Norises laiks 19.00 - 24.00
19.00 - 23.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja ekspozīciju un izstāžu apskate:
Ekspozīcija „Daugavpils novada kultūrvēsture”   
Muzeja krājuma izstāde “Lai mūzika skan”
Izstāde „Ceļš uz dievnamu”
Interjera izstāde „Pagātnes reveranss”   
Izstāde „Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats”   
Daugavpils dekāna priestera A. Madelāna piemiņas izstāde „Mīlēt Dievu un kalpot cilvēkiem”    
Leonīda Baulina mākslas zāle
Pjotra Hudobčenoka mākslas darbu izstāde „Dvinskas stāsti”   
Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde „Pieskāriens”
Daugavpils Universitātes Maģistru studiju programmas „Māksla” absolventu darbu izstāde „Ideja ieņem formu”   
Dabas ekspozīcija.   
19.00 - 22.45 „Seno amatu pagalmiņš”:    
- Loka šaušana un cirvju mešana
- Latgales nacionālie ēdieni
- Latgales amatnieku tirdziņš   
- Latgales arheoloģisko tērpu paraugdemonstrējumi (muzeja pagalms, ieeja no Muzeja ielas puses).
19.00 - 21.00 Radošā darbnīca „Tālavas pasakas”
19.00 - 22.45 MUZEJU NAKTS KONCERTS „Tālavas taurētāja stāstu motīvi” - piedalās:        
- S. Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas koris un mūzikas vidusskolas audzēkņi       
- Tautas deju kolektīvi „Laismeņa” un „Daugaveņa”
- Bērnu un jauniešu centrs „Saules stariņi”, „Jaunība”
- „Ludzas amatnieki”   
- Juris Ostrovskis („Dvinskas muzikanti”) (Skatuve Muzeja ielā)
23.00 - 00.00 Muzeja nakts noslēgums: krāšņais šovs - Muzikālā mākslas performance “ZIEDU DUETS” (Rīgas iela 8).

DAUGAVPILS MĀLA MĀKSLAS CENTRS

( 18.Novembra iela 8, Daugavpils, tālr.: +371 65425302)
“MIRDZ LĀPU SARKANĀ UGUNS”
Norises laiks 19.00 - 23.00
Izstādes un meistaru darbnīcas apskate.               
TLMS „Latgale” amata demonstrējumi.

MUZEJS “EBREJI DAUGAVPILĪ UN LATGALĒ”
(Cietokšņa iela 38, Daugavpils, +371 29548760)
“SINAGOGA – EBREJU TAUTAS GODS”
Norises laiks 20.00 - 00.15
20.00 - 21.20, 21.30 - 22.50, 23.00 - 00.15 Stāsts: „Sinagoga - ebreju tautas zelts un gods” (Toras tīstoklis. Kā notiek dievkalpojums. Ebreju tradīcijas, svētki, ēdieni, reliģiskie piederumi).        
Izstādes „Izcilie Daugavpils ebreji”, „Izcilie Latgales ebreji”, B. Ginzburgs – tēju karalis” apskatīšana. Iepazīstināšana ar muzeja ekspozīciju. Cienāšana ar māci.       
*19.maijs 10.30 - 12.00 Stāsts: „Sinagoga - ebreju tautas zelts un gods”
Novadpētniekam Zalmanam Jakubam - 100

07.05.2019

2019. gada 8. maijā plkst. 14:00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tika atklāta izstāde “Novadpētniekam Zalmanam Jakubam - 100”.
Zalmans Jakubs (1919-2009) novadpētnieks, Goda daugavpilieša titula ieguvējs (2005), grāmatu autors  par pilsētas vēsturi „Daugavpils pagātnē’’ (1998), „Daugavpils pilsēta. Hronoloģiskais apskats. 1275-2001” (2002), kurā apkopoti 1854 pilsētas vēstures fakti ar komentāriem, kā arī pirmo trīs grāmatu “Ebreji Daugavpilī” līdzautors.

DNMM un DMMC darba laiki maija svētku dienās

29.04.2019

DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJA DARBA LAIKS SVĒTKU DIENĀS:

30.04. - 10.00 - 17.00
01.05. – brīvdiena
03.05. – 10.00 - 17.00
04.05. – brīvdiena
05.05.- 10.00 - 16.00
06.05.- 10.00 - 16.00

Ģimenes diena "Iepazīstam origami"

24.04.2019

2019.gada 28.aprīlī plkst. 13.00 aicinām uz Ģimenes dienas pasākumu Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8).

Nodarbības laikā varēsim iepazīt papīra locīšanas un veidošanas tehniku – origami, kuras dzimtene ir Japāna un kopā izveidot dāvanu kastīti sev, saviem tuvākajiem vai draugiem!


Izstāde "Tekstils un koks" Daugavpils mākslas māla centrā

18.04.2019

No 4.aprīļa līdz 14. maijam Daugavpils Māla mākslas centrā (18.novembra ielā 8) skatāma Profesionālās izglītības kompetences centra „Daugavpils dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola”” izstāde "TEKSTILS UN KOKS".
   Izcilākais tekstilmākslas nodaļas sasniegums – 20. Gadsimta beigās un 21. Gadsimta sākuma bija smalki izstrādātie gobelēni. Iedvesmojoties no dabas un etnogrāfijas vērtībām, tika veidotas laukumu un figurālas kompozīcijas, kurās vērīgs skatītājs pamanīs gan tautumeitas, gan ķekatniekus, gan sievas, kuras pārcilā pūralādes saturu. Kvalifikācijas darbos viens autors nereti izstrādāja pat divus un trīs gobelēnus, veidojot vienotu ansambli.

DNMM un DMMC darba laiki Lieldienās

15.04.2019

DAUGAVPILS NOVADPĒTNIECĪBAS UN MĀKSLAS MUZEJA DARBA LAIKS  SVĒTKU DIENĀS:

18. aprīlī no plkst.  10.00 - 17.00
19. aprīlī– brīvdiena
20. aprīlī – no plkst.  10.00 - 17.00
21. un 22. aprīlī - brīvdienas

DU izstāde "Ideja ieņem formu"

11.04.2019

No 2019. gada 17. aprīļa  līdz 20. maijam Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā  (Rīgas iela 8, Daugavpils) ir apskatāma Daugavpils Universitātes (DU) profesionālās maģistra studiju programmas (PMSP) Māksla absolventu maģistra darbu izstāde  IDEJA IEŅEM FORMU.
Ekspozīcijas dizainu  veido 14 spilgtāko 2015. – 2019. gada absolventu,  profesionālo maģistru mākslā (Mg.art.), diplomdarbi populārākajās studiju programmas mākslas specializācijās: Grafika, Glezniecība, Dizains unTekstilmāksla.


Daugavpils pilsētā „Mākslas dienas 2019” ietvaros durvis vērs arī muzejs.

09.04.2019

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas ikgadējo pavasara izstādi „Pieskāriens”, kas notiek muzejā nu jau 21. gadu pēc kārtas.

Pasākums "Mēs izvēlamies sportu"

27.03.2019

2019. gada 4.aprīlī plkst.14.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks pasākums “Mēs izvēlamies sportu”.

Jauna interaktīvā programma "Etiķete laika griežos"

25.03.2019

No 2019. gada 1. aprīļa Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 1. - 6. klašu skolēniem tiek piedāvāta jauna interaktīvā programma “Etiķete laika griežos”.

Katru dienu mēs komunicējam ar cilvēkiem, un, lai šī komunikācija norisinātos veiksmīgi, bez strīdiem, jāievēro noteiktas etiķetes prasības. Jo agrāk cilvēks sāk apgūt šīs prasības, jo vieglāk viņam sadzīvot ar apkārtējiem cilvēkiem.

Ģimenes diena "Lieldienu vistiņa"

22.03.2019

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 31.martā Ģimenes dienas ietvaros, notiks radošā darbnīca. Šī mēneša tēma ir Lieldienas.

Par galveno Lieldienu olu glabātāju kļūs vistiņa, ko varēs uztaisīt savām rokām. Pašu taisītā vistiņa vai cālītis spēs padarīt Jūsu mājokļa un svētku galda noformējumu krāšņāku vai arī kļūs par lielisku Lieldienu dāvanu tuvam draugam.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

19.03.2019

Pirmdien, 25. martā, pieminot 70. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta deportācijām, Daugavpilī  norisināsies vairāki pasākumi:

9:30 – Dievkalpojums  Daugavpils Sv. Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcā

10:30 – gājiens no Sv. Pētera ķēdēs Romas katoļu baznīcas

 11.00 – atceres brīdis pie piemiņas akmens „Nevainīgajiem sarkanā terora upuriem” A. Pumpura skvērā

 

Daugavpils dekāna priestera Aleksandra Madelāna piemiņai veltītās izstāde "Mīlēt Dievu un kalpot cilvēkiem"

15.03.2019

2019. gada 22. martā plkst.14.00 tika atklāta Daugavpils dekāna priestera Aleksandra Madelāna (1925-2018) piemiņai  veltīta izstāde “Mīlēt Dievu un kalpot cilvēkiem”. Izstādē aplūkojami vairāk nekā 100 priekšmeti, dokumenti un fotogrāfijas no mācītāja krājuma.

Aleksandrs Madelāns piedzima 1925. gada 5. martā daudzbērnu ģimenē ar stiprām katoliskām tradīcijām. Mācījās Aizpuriešu pamatskolā, vēlāk iestājās Aglonas ģimnāzijā, no kurienes 1944. gadā iesaukts padomju armijā. Karoja 43. latviešu gvardes divīzijā, frontē ievainots un mājās atgriezās kā 2. grupas invalīds. Pēc ģimnāzijas absolvēšanas 1946. gadā iestājās Rīgas katoļu Garīgajā seminārā.


Ģimenes diena "Apsveikuma atklātnes"

18.02.2019

Iestājies meteoroloģiskais pavasaris un mūs sagaida svētkiem krāšņs gadalaiks. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 24.februārī Ģimenes dienas ietvaros, notiks radošā darbnīca “Apsveikuma atklātnes”. Muzeja apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja izveidot apsveikuma atklātni kādai svētku dienai.

Pēc nodarbības, apsveikuma atklātni varēs paņemt līdzi un apsveikt sev tuvu cilvēku kādā svētku dienā.

Izstāde "Ar ko mīl spēlēties meitenes"

12.02.2019

2019.gada 14.februārī plkst 16.30 Daugavpils Māla mākslas centrā (18.novembra ielā 8) tiks atklāta izstāde "Ar ko mīl spēlēties meitenes".

Rimmas Iļjinas personālizstāde “Palete. Avangards”

04.02.2019

2019.gada 7.februārī plkst.15.00 tiek atklāta mākslinieces Rimmas Iļjinas personālizstāde “Palete. Avangards”.


Avangarda glezniecības un ekspresīvā sublimātisma izstādē būs skatāmi 2015.-2019.gados tapušie darbi. Ekspozīcijā iekļautas miniatūras (novada daba), kā arī cilvēku un dzīvnieku portreti. Darbi gleznoti grafiskā, groteskā manierē. Kopumā izstādes apmeklētāju uzmanībai tiks piedāvāti vairāk nekā 40 darbi, kuri pauž vienu – dzīves baudīšanas ideju un veido vienotu estētisko rindu. 

Ceļojošā fotoizstāde „Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas”

21.01.2019

2019. gada 24. janvārī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tika atklāta Latvijas Dabas fonda ceļojošā fotoizstāde „Sauleskalna ezerzemes daba un ainavas”.

Ceļojoša izstāde “Ar Mirandas acīm”

21.01.2019

Biedrība “Šamir” un Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzejs ar LR Kultūras Ministrijas atbalstu organizē ceļojošo izstādi “Ar Mirandas acīm” (“Through Miranda’s Eyes”) Latvijas muzejos, skolās un kultūras iestādēs. Izstāde stāsta par romu izcelsmes meiteni no Rumānijas Otrā pasaules kara laikā, viņas ieslodzījumu Aušvicas koncentrācijas nometnē un viņas tuvinieku likteni. Šis stāsts kā caur prizmu parāda lielo cilvēces traģēdiju. Izstāde “Ar Mirandas acīm” ir veltīta starpkultūru dialoga veidošanai un Eiropas vēstures apmācības stiprināšanai.

Fotoizstāde „Par Latgali”

16.01.2019

Izstādē "Par Latgali" skatāmi lielformāta darbi par Latgali, kuri tapuši Latvijas simtgades pasākumu laikā kā izstāde ”Latgales vēstījums Latvijai”  un pirmo reizi tika izstādīti Rīgas Doma baznīcā. Daugavpils tautas fotostudija „Ezerzeme – F” kopā ar Latgales fotogrāfu biedrību apkopoja fotomateriālu un izdeva fotogrāmatu  „Latgales ainava”, kurā atspoguļota Latgales novadu ainava dažādos gadalaikos. Izstādes apmeklētājiem ir iespēja iegādāties šo grāmatu.
Izstādē  apskatāmi … darbi, kuru autori septiņi fotostudijas dalībnieki - Linards Onzuls, Svetlana Pokule, Ivars Skudra, Jurijs Buklovskis, Sergejs Sokolovs, Anatolijs Kivrins, Mārtiņš Onzuls.


Tiks paziņoti metu konkursa „Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja kompleksa pārbūves, atjaunošanas un restaurācijas projekta meta izstrāde” rezultāti.

15.01.2019

2018.gadā uzsākts darbs pie Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja jauna vizuālā tēla izveides un jauna tūrisma produkta izstrādes. Muzeja modernizācija dos spēcīgu impulsu tūrisma attīstībai Daugavpilī. Lai atbilstoši iecerei, iegūtu muzeja infrastruktūras saglabāšanas un uzlabošanas vīziju, tika organizēts atklāts  metu konkurss.
       2018.gada 14.decembrī noslēdzās metu piedāvājumu iesniegšanas termiņš Daugavpils pilsētas domes izsludinātajā metu konkursā „Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja kompleksa pārbūves, atjaunošanas un restaurācijas projekta meta izstrāde” (DPD 2018/94).

Tika saņemti divi metu piedāvājumi ar devīzēm “NAMEJS01” un “DM18”.

Ģimenes diena "Iepazīsti tekstilmākslu"

15.01.2019

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 27.janvārī Ģimenes dienas ietvaros, notiks šī gada pirmā radošā darbnīca “Iepazīsti tekstilmākslu”. Muzeja apmeklētājiem tiek piedāvāts iepazīt tekstilmākslas dizainera radošo darbu. Pacentīsimies izveidot stilīgu un ērtu aksesuāru ikdienai kopā ar tekstilmākslas dizaineriem Ingu Vasiljevu un Ludmilu Lukjansku, kuras vadīs tekstilizstrādājumu dekorēšanas meistarklasi. 

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā jauna multimediju programma “Daugavpils. Latgale. Latvija.”

03.01.2019

Multimediju programma “Daugavpils. Latgale. Latvija.” ir interaktīvs ceļojums pa kultūrvēsturiski nozīmīgiem Daugavpils objektiem, kuru vēsture ir cieši saistīta ar Latgales novada un Latvijas valsts vēsturi 1918.-1940. gados.
    Virtuāla ceļojuma pamatā 1939. gada Daugavpils karte ar 20 vēsturiskajām pieturvietām: Vienības tilts, Vienības nams, Vienības laukums, Latgales tautas konservatorija, Daugavpils valsts skolotāju institūts, Valsts vēstures muzeja Daugavpils nodaļa, sieviešu arodskola “Saule”, Latvijas Sarkanā Krusta slimnīca Daugavpilī, Zemgales divīzija un Latvijā vienīgais Jātnieku pulks, Stropu estrāde un Latgales dziesmu svētki, Daugavpils pilsētas un apriņķa valdes, kūrorts “Mežciems” u.c.
Katrā kultūrvēstures pieturā ir iespēja aplūkot vēsturiskas fotogrāfijas un dokumentus no muzeja krājuma un daugavpiliešu ģimeņu arhīviem, plašāku informāciju par objektiem sniedz vēstures uzziņas, kas tapušas muzeja speciālistu izpētes darba rezultātā. Sešas pieturvietas papildinātas ar tā laika kinohronikām no Latvijas valsts vēstures arhīva. Apmeklētāji aicināti ieskatīties kinožurnāla "Latvijas skaņu hronika” fragmentos, kuros ir iemūžināta Kārļa Ulmaņa sagaidīšana Daugavpilī 1934. gadā, Vienības tilta atklāšana 1935. gadā, 1938. gada Austrumlatvijas Darba svētki Daugavpilī, jaunais Vienības nams, 1940. gada Latgales dziesmu svētki.
 Muzeja apmeklētāji, izmantojot skārienjūtīgo ekrānu, pārskatāmā un atraktīvā formā var iepazīties ar dažādiem faktiem par Daugavpils vēsturi un sabiedrību 1918.-1940. gados: cik intensīva satiksme bijusi uz Vienības tilta 1938. gadā, cik deputātu vēlēja  Daugavpils pilsētas domē 1920. gados, kā noritēja lielie daiļslidošanas svētki Latvijas sporta biedrības laukumā Gajokā, kura iela kļuva par pirmo asfaltēto ielu Daugavpilī, un daudzus citus interesantus faktus.

Darba laiks pirmssvētku un svētku dienās

17.12.2018

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (Rīgas ielā 8):

Sestdiena, 22.decembris: 10.00-18.00
Svētdiena, 23.decembris:
10.00-15.00
24.decembris, 25.decembris un 26.decembris: brīvdienas
Sestdiena, 29.decembris:
10.00-18.00
Svētdiena, 30.decembris:
10.00-15.00
31.decembrī un 1.janvārī:
 brīvdiena

Radošais stāsts "Par Latgali" Daugavpils Māla mākslas centrā

17.12.2018

17.janvārī plkst. 16.30 Daugavpils Māla mākslas centrā tiek atklāta īpaša divu studiju kopistāde. Fotostudija "Ezerzeme" un Tautas mākslas studija "Latgale" kopā radījusi stāstu "PAR LATGALI", kurā viss ir par Latgales ainavu, Latvijas zemi, mālu un mākslinieku attieksmi pret to.

 

Atklāšanas laikā ieeja DMMC bez maksas.

 

Izstāde ilgs līdz 10. februārim.

Ziemassvētku radošā darbnīca ģimenes dienā

13.12.2018

16.decembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Ģimenes dienas ietvaros, notiks  Ziemassvētku radošā darbnīca, kuras laikā apmeklētāji varēs uzzināt, kad un kur parādījās tradīcija rotāt Ziemassvētku egli, ar ko agrāk rotāja egles, iepazīties ar 20. gadsimta 20.-80. gadu eglīšu rotājumiem, kas izgatavoti no kartona, vates, stikla un citiem materiāliem.

Ziemassvētku izstāde “Gaismas laiks”

30.11.2018

2018. gada 7. decembrī plkst. 12.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notika Ziemassvētku izstādes “Gaismas laiks” atklāšana.

Izstāde tiek organizēta sadarbībā ar radošu apvienību „Perspektīva”, ar VKKF un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu. Izstāde ir veltījums Latvijas simtgadei.
Izstādē redzami  Ingas Salmiņas stikla kausējumi, kas tapuši stikla kausēšanas darbnīcā „Stikls no Līvāniem”, Jāņa Ziemeļa kokgriezumi, Inetas Dzirkales keramika.
Izstādē skatāmi darbi, kuros risināta gaismas tēma dažādos materiālos. Izstādē varēs iepazīties ar daudzveidīgiem stikla darbiem apvienojumā ar citiem materiāliem, kā koku un keramiku.

Ziemassvētku eglītes svinīgā iedegšana

27.11.2018

2018.g. 7.decembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā (Rīgas iela 8) plkst. 16.00 notiks pasākums “Ziemassvētku eglītes svinīga iedegšana”.

Katrs bērns zina, ka Jaunais gads un Ziemassvētki nav iedomājami bez Ziemassvētku svinīgās eglītes. Neiedegoties eglītei, Jaunais gads neatnāks un bērnu kvēlākie sapņi var nepiepildīties.

Labdarības akcija “Tu esi mans draugs”.

26.11.2018

Labdarības akcija “Tu esi mans draugs”.
Simtiem dzīvnieku tiek uz pilsētas dzīvnieku patversmi savos vissmagākajos dzīves brīžos – kāds ir pazaudējis saimnieku uz visiem laikiem, kāds apmaldījās, kāds ir pārdzīvojis cilvēku vienaldzību un nodevību, bet kāds uzreiz piedzima nevienam nevajadzīgs. Mēs visi zinām, ka nevajadzīgo un vienaldzīgo nemēdz būt. Patversme – tā ir iespēja katram dzīvniekam uzsākt savas jaunās dzīves lappusi.

Ziemassvētku interaktīvā programma

23.11.2018

No 4.decembra Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 1.-6.klašu skolēniem tiek piedāvāta Ziemassvētkiem veltīta interaktīvā programma.

Ģimenes dienas ietvaros - radošā darbnīca “Taisām putnu barotavas”

22.11.2018

Ģimenes dienas ietvaros - radošā darbnīca “Taisām putnu barotavas”

2018.gada 25.novembrī plkst. 13.00 aicinām uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju (Rīgas ielā 8), kur Ģimenes dienas pasākumā ikvienam būs iespēja iesaistīties radošajā darbā un no sagatavotām sagatavēm uztaisīt putnu barotavas. Darba process ļaus ģimenes dienas muzeja apmeklētājiem iesaistīties labdarības akcijā, jo uztaisītās barotavas varēs paņemt līdzi to uzstādīšanai savu māju tuvumā esošajos kokos. Šī akcijas rezultāts palīdzēs mazajiem putniņiem vieglāk pārdzīvot ziemas aukstumus.

Kārļa Dobrāja glezniecības izstāde "Grauds mūsu zemei"

12.11.2018

2018. gada 15. novembrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks glezniecības vecmeistara Kārļa Dobrāja izstādes “Grauds mūsu zemei” atklāšana Valsts svētku ietvaros.

Kārlis Dobrājs ir patiesi unikāla personība mūsdienu latviešu mākslā, viens no izcilākajiem gleznotājiem un pedagogiem. 1943. gadā dzimušais Kārlis Dobrājs 1961. gadā beidzis Jāņa Rozentāla Mākslas vidusskolu un 1970. gadā - Latvijas Mākslas akadēmiju. Izstādēs mākslinieks piedalās kopš 1962. gada.

Pēc Mākslas akadēmijas beigšanas viņš ilgāku laiku dzīvojis Daugavpilī (1970 – 1977), tur vadījis Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Mākslas nodaļu un Mākslinieku savienības Daugavpils nodaļu. 1970. gadā, tieši Kārļa Dobrāja vadībā, Daugavpilī aizsāka veidoties spēcīga jauno mākslinieku grupa. Šai laikā Kārlim Dobrājam ir bijusi aktīva sabiedriskā dzīve – par Daugavpils mākslinieku organizāciju toreiz varēja dzirdēt tikai izcilu vērtējumu.


Ģimenes dienā varēs ieskatīties muzeja ikdienas radošā darba aizkulisēs

24.10.2018

2018.gada 28.oktobrī plkst. 13.00 aicinām uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju (Rīgas ielā 8), kur Ģimenes dienas pasākumā ikvienam būs iespēja satikties ar Daugavpils novadpētniecības un mākslas muzeja amatnieku Voldemāru Teivānu, kurš iepazīstinās ģimenes dienas apmeklētājus ar savu amatu – galdniecību.
Talantīgais un atraktīvais amatnieks Voldemārs Teivāns ir meistars galdniecībā, nodarbojas galvenokārt ar muzeja inventāra uzturēšanu un restaurāciju, ekspozīciju un izstāžu noformēšanu.

Veltījums Latvijas simtgadei. Izstāde “ES (ARĪ) ESMU LATVIETIS”

08.10.2018

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas 8 ) 12. oktobrī plkst. 17.00  tiks atklāta izstāde “ES (ARĪ) ESMU LATVIETIS”, ko veidojis muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē”. Izstāde ir iekļauta Latvijas simtgades kultūras programmā un Daugavpilī būs apskatāma līdz 2019. g. 20. martam.

Leonarda Plokšta svētbilžu privātkolekcijas izstāde - “Mans redzējums”

04.10.2018

2018. gada 11. oktobrī plkst. 15.00, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta daugavpilieša Leonarda Plokšta svētbilžu privātkolekcijas izstāde - “Mans redzējums”. 
 

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas un studijas „Latgale” kopizstāde „Mīlu savu zemi”

04.10.2018

2018.gada 4. oktobrī plkst. 16.30 Daugavpils Māla mākslas centrā (18.Novembra ielā 8) notiks Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas un studijas „Latgale” kopizstādes „Mīlu savu zemi” atklāšana. Šī izstāde ir veltījums Latvijas simtgadei. Tā būs skatāma līdz 2018.gada 18. novembrim.

Jauna interaktīvā programma “Ceļojums gludekļu pasaulē”

No 2018.gada 12. februāra līdz 29.aprīlim Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā pirmsskolas izglītības iestāžu bērniem un 1. – 6. klašu skolēniem tiek piedāvāta interaktīvā programma „Ceļojums gludekļu pasaulē”.

CEĻOJOŠĀ IZSTĀDE “MŪSU NOVADNIEKI”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvā eksponēšanai mācību iestādēs ceļojošo izstādi "Mūsu novadnieki".