+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Jauna muzejpedagoģiskā programma “Leļļu pasaule”

No 28. marta Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā 1. – 6. klašu skolēniem tiek piedāvāta interaktīvā programma „Leļļu pasaule”.

Kopš seniem laikiem lelle cilvēka dzīvē ieņēma īpašu vietu. Vēl mūsu senči, apbrīnojot lelles līdzību cilvēkam, apveltīja šīs rotaļlietas ar pārdabiskām spējām, uzskatot, ka tajās var iemitināties gari vai veidojot auglības lelles.
Bērnam lelle palīdz atbrīvoties no baiļu sajūtas, vientulības un nereti pat paliek par labāko draugu, kuram vakaros čukstus var stāstīt par saviem dienas piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Dažiem cilvēkiem šī emocionālā saikne ar lelli saglabājās visu mūžu, šie cilvēki veido leļļu kolekcijas, pievēršas autorleļļu radīšanai, šūšanai un pat leļļu fotomākslai.
Nodarbības laikā bērni uzzinās, kad un kur parādījās pirmās lelles, kā tās izskatījās un mainījās laika gaitā, kādi leļļu veidi eksistē. Bērni iepazīsies arī ar visneparastākajām lellēm, ko izgatavo dažādās pasaules malās.
Kopā uztaisīsim lelli-talismanu „dūjiņu”, ko agrāk cilvēki taisīja, gatavojoties gaišajiem svētkiem – Lieldienām. Šī lelle tika glabāta visu gadu līdz nākamajām Lieldienām, sargājot māju no sliktām ziņām. Ar labām domām izveidosim Lieldienu talismanu - mīlestības, atjaunošanas un labās vēsts simbolu.
Nodarbības ilgums 1 h – 1 h 15 min.
Cena: 1,00 EUR
Minimālais cilvēku skaits grupā – 10 cilvēki.
Pieteikšanās vismaz trīs dienas iepriekš, zvanot pa tālruni 654 24155.
Gaidām ciemos!Dalīties ar ziņu:
atpakaļ