+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

VKKF projekta ietvaros tiks restaurētas 4 Oskara Kalēja gleznas

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja iesniegtais projekts „Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma O. Kalēja gleznu restaurācija” Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursā guvis atbalstu 1400.00 EUR apmērā. Piešķirtais finansējums ļaus restaurēt 4 muzeja krājumā esošās Oskara Kalēja gleznas.
Restaurācijas darbus veiks sertificēta restauratore - meistare Irbe Grīnberga.
Pēc restaurācijas mākslas darbi paredzēti eksponēšanai Daugavpils muzeja izstādē „Latvijas mākslas pērles” 16. novembrī Latvijas Republikas Proklamēšanas un Latvijas simtgades dienas ietvaros. Izstāde tiks veltīta arī muzeja 80 gadu jubilejai. Tā būs laba iespēja atklāt plašākai sabiedrībai mākslinieka darbu unikalitāti un popularizēt vienu no mūsu novada māksliniekiem. Oskars Kalējs ir īpaša persona Daugavpils pilsētai un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam. Viņš bijis ne tikai izcils mākslinieks, bet arī Daugavpils Vēstures muzeja dibinātājs (1938) un vadītājs (1938-1944). O. Kalējs pieder pie tiem ilgstoši un apzināti noklusētajiem māksliniekiem, kuru darbība un loma Latvijas kultūras ainā vēl nav īsti apzināta. Viņš ir izcils kluso dabu meistars un viens no šī žanra pamatlicējiem latviešu glezniecībā. Būdams Latvijas Mākslinieku Savienības biedrs un dzīvodams, strādādams Daugavpilī, mākslinieks ir radījis kvalitatīvus, augstvērtīgus un unikālus mākslas darbus, bez kuriem muzeja glezniecības kolekcija būtu nepilnīga.
Projekta realizācija ļaus saglabāt nākamajām paaudzēm Latgales reģiona mākslas kultūrvēsturisko mantojumu un izmantot to iedzīvotāju izglītošanas darbā, veicinot maksimālo pieejamību.

Dalīties ar ziņu:
atpakaļ