+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Latvijas Muzeju biedrības akcija “Apceļo Latvijas muzejus!”

Latvijas Muzeju biedrība šogad atzīmē 25 gadu jubileju. Šo gadu laikā Muzeju biedrības saime ir augusi un šodien apvieno 107 valsts, pašvaldības, privātos un autonomos muzejus. Lai pievērstu uzmanību Latvijas Muzeju biedrības darbībai, kā arī Latvijas muzejiem, šogad no 1. jūnija līdz 31. augustam tiek organizēta vasaras akcija “Apceļo Latvijas muzejus!”, kurā piedalās arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs.
Akcijā “Apceļo Latvijas muzejus!” piedalīsies visi Latvijas muzeji, galvenais mērķis ir pievērst uzmanību mazajiem muzejiem Latvijā (ne tikai Latvijas novados, bet arī Rīgā), veicināt to atpazīstamību, rosināt interesi par piedāvājumu un parādīt šo muzeju “šarmu”.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” ietvaros skatāmas šādas ekspozīcijas un izstādes:
•    Ekspozīcija “Daugavpils novada kultūrvēsture”;
•    Dabas ekspozīcija;
•    Interjera izstāde „Pagātnes reveranss” (no DNMM krājuma);
•    Izstāde “Ceļš uz dievnamu” (no DNMM krājuma);
•    P.Hudobčenoka telpisko mākslas darbu izstāde „Dvinskas stāsti”;
•    Leonīda Baulina mākslas zāle;
•    Izstāde „Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats”;
•    Ekspresizstāde “Jakovam Greisam -100”;
•    P. Hudobčenoka telpisko mākslas darbu personālizstāde "Vēl nav vakars...";
•    O. Zvejsalnieka personālizstāde "Latgale. Lietuva. Spānija.";
•    Virtuves tekstīliju-izšuvumu kāta dūrienā izstāde „Adatiņa mozactiņa, Lela dorba dareitoja” (līdz 20.08.2017.);
•    Leonīda Bauļina fotogrāfiju izstāde „Daugavpils Leonīda Bauļina objektīvā. 1980-tie.”;
•    Izstāde “Lai mūzika skan” (gramofoni, patafoni un radioaparāti no muzeja krājuma).

    Aicinām akcijā iesaistīties ikvienu Latvijas iedzīvotāju vai viesi, kam patīk apmeklēt muzejus, iepazīt vietējo novada vēsturi un kultūras mantojumu. Kā akcijas galvenā platforma tiks izmantota lapa www.facebook.com/apcelolatvijasmuzejus. Lai piedalītos konkursā, dalībniekam nepieciešams profils sociālajā tīklā Facebook. Apmeklējot kādu no muzejiem, dalībniekam jāatzīmējas savā Facebook profilā, laika līnijā ievietojot foto no apmeklētās vietas un komentējot piedzīvot, redzētu un uzzināto. Tāpat jāpievieno norāde @Apceļo Latvijas muzejus un jāatzīmē atrašanās vieta, izmantojot sociālā tīkla Facebook rīku ar vietas atzīmēšanu vai arī ierakstot konkrētu muzeju, piemēram, @Limbažu muzejs. Ar akcijas nolikumu un uzdevumiem var iepazīties Latvijas Muzeju biedrības mājas lapā www.muzeji.lv .
    Kā norāde, ka muzejs piedalās akcijā, konkrētajā muzejā būs izlikta akcijas “Apceļo Latvijas muzejus!” pazīšanas zīme.
    Uzvarētāji tiks noteikti, izvērtējot dalībnieka atraktivitāti un aktivitāti, apmeklējot muzejus un ievietojot ierakstus vismaz par 5 apmeklētiem muzejiem.
Katrs uzvarētājs iegūs 5 brīvbiļetes uz kādu no Latvijas muzejiem: Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejs, muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs”, Rīgas Motormuzejs, “Laimas” šokolādes muzejs, Rundāles pils muzejs, Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs, Latvijas Etnogrāfiskais Brīvdabas muzejs un Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejs.
    Iepazīsim Latvijas muzejus, to izstādes un ekspozīcijas, izzināsim vietējo vēsturi, tradīcijas un kultūru, aplūkosim arī sezonālos muzejus, kuri atvērti tikai vasarā!    

Dalīties ar ziņu:
atpakaļ