+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Par VKKF projekta „Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma O. Kalēja gleznu restaurācija” īstenošanu

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja iesniegtais projekts – „Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja krājuma O. Kalēja gleznu restaurācija”, Valsts Kultūrkapitāla fonda projektu konkursā guva atbalstu 1400.00 EUR apmērā. Piešķirtā finansējuma rezultātā tika restaurētas 4 muzeja krājumā esošās Oskara Kalēja gleznas. Restaurācijas darbus veica sertificēta restauratore - meistare Irbe Grīnberga.

Restaurētie mākslas darbi paredzēti eksponēšanai Daugavpils muzeja izstādē 2018. gadā, Latvijas simtgades ietvaros. Tā būs laba iespēja atklāt plašākai sabiedrībai mākslinieka darbu unikalitāti un popularizēt vienu no mūsu novada māksliniekiem.
Oskars Kalējs ir īpaša persona Daugavpils pilsētai un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejam. Viņš bija ne tikai izcils mākslinieks, bet arī Daugavpils Vēstures muzeja dibinātājs (1938) un vadītājs (1938-1944). O. Kalējs pieder pie tiem ilgstoši un apzināti noklusētajiem māksliniekiem, kuru darbība un loma Latvijas kultūras ainā vēl nav īsti apzināta. Viņš ir izcils kluso dabu meistars un viens no šī žanra pamatlicējiem latviešu glezniecībā. Būdams Latvijas Mākslinieku Savienības biedrs, dzīvodams un strādādams Daugavpilī, mākslinieks ir radījis kvalitatīvus, augstvērtīgus un unikālus mākslas darbus, bez kuriem muzeja glezniecības kolekcija būtu nepilnīga.
Pateicoties VKKF finansiālajam atbalstam, nākamajām paaudzēm tiek saglabāts Latgales reģiona mākslas kultūrvēsturiskais mantojums.
Dalīties ar ziņu:
atpakaļ