+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Muzejā prezentēja jaunu ceļojošo izstādi un godināja konkursa uzvarētājus

2017.gada 14.novembrī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā Latvijas Republikas Proklamēšanas dienas svinību ietvaros tika prezentēta ceļojošā izstāde “Mūsu novadnieki” un godināti konkursa-viktorīnas “Dzimtās zemes brīvības stāsti” uzvarētāji.
Pasākumu atklāja S.Broka Daugavpils mūzikas vidusskolas studenti Anastasija Zubova, Pāvels Vasiļkovs, Arkādijs Gorbunovs un Egdars Zvagulis, kas dāvāja klausītājiem burvīgās Raimonda Paula melodijas. Pēc radoša snieguma klātesošos uzrunāja Daugavpils pilsētas domes Kultūras un izglītības jautājumu komitejas priekšsēdētājs Jānis Dukšinskis. Savukārt izstādes “Mūsu novadnieki” kuratore, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja Valentīna Slavkovska, iepazīstināja klātesošos ar izcilu daugavpiliešu – ilggadēja Daugavpils pilsētas pašvaldības vadītāja, Tautas  labklājības ministra Jāņa Volonta, Latgales kongresa dalībnieka, Daugavpils apriņķa un pilsētas pašvaldību vadītāja Andreja Švirksta, vijolnieka, diriģenta, pedagoga, Daugavpils simfoniskā orķestra dibinātāja Paula Krūmiņa, komponista, diriģenta, ērģelnieka, pedagoga Alfrēda Feila, mākslinieka, pedagoga, Daugavpils Vēstures muzeja dibinātāja un vadītāja Oskara Kalēja – dzīves gājumu. Stāstījumu papildināja arī Jāņa Volonta mazmeita Elizabete Roķe, kura pagodināja pasākumu ar savu klātbūtni.
Pēc izstādes prezentācijas tika apbalvoti muzeja rīkotā konkursa-viktorīnas “Dzimtās zemes brīvības stāsti” dalībnieki un uzvarētāji. Par galveno balvu ieguvējiem kļuva: Jūlija Zabrodina (Daugavpils Krievu vidusskola-licejs), Aļona Radiloveca, Jekaterina Vasiļjeva, Poļina Maļuhina, Santa Brokāne, Anastasija Bogoroda (Daugavpils 10.vidusskola), Viktorija Soboļeva, Jekaterina Potalujeva (Daugavpils 9.vidusskola), Liāna Trofimova, Aleksandrs Bogdanovs un Ņikita Krasiļņikovs (Daugavpils 17.vidusskola). Atzinības balvas par dalību konkursā guva Daniela Salogube, Elīna Gumarova, Karīna Kuhareviča un Svetlana Dmitrijeva (Daugavpils 10.vidusskola).
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs sveic visus konkursa uzvarētājus un dalībniekus un informē, ka ceļojošā izstāde “Mūsu novadnieki” pēc valsts svētkiem būs pieejama eksponēšanai izglītības un kultūras iestādēs. Rezervēt izstādi iespējams, zvanot pa tālr. 20203713 vai rakstot uz e-pastu natalja.ivanova@daugavpils.lv.

Dalīties ar ziņu:
atpakaļ