+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Daugavpils muzeja restaurators-meistars Staņislavs Grahoļskis – pašvaldības apbalvojuma ieguvējs

2017.gada 17.novembrī, svinīgajā sarīkojumā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja restauratoram-meistaram Staņislavam Grahoļskim tika pasniegta sudraba lilija un Goda raksts par ilggadēju, radošu un augsti profesionālu darbu, ieguldījumu kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanā un popularizēšanā.
Staņislavs Grahoļskis muzejā strādā 25 gadus un šogad nosvinēja savu 60 gadu dzīves jubileju. Muzeja darbnīcā viņš ir savācis plašu restaurācijas darbam nepieciešamo literatūru un plašu ķīmisko vielu kolekciju. Daudzus darbam nepieciešamos instrumentus ir izgatavojis pats. Muzejā, kura krājumā ir vairāk nekā 98 tūkstoši glabāšanas vienību, S. Grahoļskis ir restaurējis un konservējis vairāk kā 1000 muzeja priekšmetu – dažādus ieročus, monētas un arheoloģiskos priekšmetus, kā arī gaismekļu, gludekļu un pulksteņu kolekcijas. 2017. gadā viņš veica restaurācijas darbu vairāk nekā 40 patvāriem, lai sagatavotu muzejā atklāto krājuma izstādi “Pie tējas patvāra”.
    S. Grahoļskis savas zināšanas papildinājis pie pieredzējušiem restauratoriem Latvijā un ārzemēs, 3 reizes izgājis profesionālo atestāciju un atkārtoti apliecinājis savu meistarību un atbilstību restauratora–meistara kvalifikācijas kritērijiem metāla izstrādājumu restaurācijas specialitātē. Viņš ir pierādījis sevi kā profesionāli sagatavotu augsta līmeņa restauratoru un ir vienīgais restaurators – meistars Latgalē.
    S. Grahoļskis ārpus darba muzejā ir pazīstams arī kā labs un bieži pieprasīts fotogrāfs. Viņa fotogrāfijas tiek publicētas, izdodot mākslas katalogus, grāmatas par Daugavpili, kalendārus, Daugavpils muzeja bukletus, kā arī mākslinieka M. Rotko plenēru katalogus.
    Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja kolektīvs sveic talantīgo kolēģi un novēl neizsīkstošu sirdsdegsmi un darba sparu, ikdienā veicot svarīgu uzdevumu – saglabājot mūsu zemes un novada kultūrvēsturisko mantojumu.Dalīties ar ziņu:
atpakaļ