+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Muzejs un biedrība “Ilgas” pateicas labdarības akcijas “Sniedzot prieka mirkli” dalībniekiem

2017.gada 21.decembrī noslēdzās Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja rīkotā Ziemassvētku labdarības akcija “Sniedzot prieka mirkli”. Šajā dienā muzeja darbinieki viesojās invalīdu ar kustību traucējumiem biedrībā “Ilgas” un nodeva daugavpiliešu sarūpētos ziedojumus.
Ziemassvētku labdarības akcijas muzejā tiek rīkotas kopš 2010.gada, kad kopīgiem spēkiem tika vāktas grāmatas uguns nelaimē izpostītajai Maļinovas pagasta bibliotēkai. Pēc tam atsaucīgie daugavpilieši ar muzeja starpniecību nodeva dāvanas bērnunama-patversmes “Priedīte” audzēkņiem, bērniem no trūcīgajām ģimenēm, tika ziedota barība un citas noderīgas lietas dzīvnieku patversmes iemītniekiem, pērn ziedojumi tika vākti Daugavpils Sociālā dienesta paspārnē esošajām invalīdu biedrībām, bet šogad daugavpilieši tika aicināti dāvāt prieka mirkli invalīdu ar kustību traucējumiem biedrības “Ilgas” radošajiem cilvēkiem, ziedojot materiālus radošajām darbnīcām.
Mēneša laikā vairāk nekā 50 Daugavpils pilsētas un novada iedzīvotāju apmeklēja muzeju un biedrības “Ilgas” telpas un ziedoja daudz noderīgu mantu: audumus, diegus, pogas, pērlītes u.c. materiālus, kas tiks izmantoti krāšņu rokdarbu izveidei. Tradicionāli atsaucīgs bija arī Daugavpils Valsts ģimnāzijas kolektīvs un 12.pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi un darbinieki.
Akcijas noslēguma pasākums norisinājās biedrības “Ilgas” telpās (Vienības ielā 4). Ģimeniskā gaisotnē muzeja pārstāvji nodeva “Ilgu” vadībai un biedriem vairāk par 30 kastēm, kastītēm un saiņiem ar sarūpētajām dāvanām, bet vairāku vokālo festivālu un konkursu Latvijā un ārpus tās laureāti un uzvarētāji, Daugavpils Krievu liceja skolnieki un pedagoga Tatjanas Basovas estrādes vokāla studijas audzēkņi Daniela Katrina Miņenkova un Jegors Korobkovs sniedza klātesošajiem pasakainu muzikālu priekšnesumu.
Biedrības “Ilgas” vadītāja Anna Stankeviča no sirds pateicās ikvienam, kurš nepalika vienaldzīgs un piedalījās akcijā, piebilstot, ka jau ir vairākas radošas idejas ziedoto materiālu pielietojumam.
“Ilgu” biedru veidotie mākslas darbi, kas ir skatāmi biedrības telpās, tiešām pārsteidz ar krāšņumu un talantīgo izpildījumu. Un ikvienam pilsētas iedzīvotājam un viesim svētku laikā būs lieliska iespēja ne vien ieraudzīt tos, bet arī iegādāties dāvanā, no 23.līdz 30.decembrim apmeklējot biedrības tirdzniecības vietu t/c “Solo” pirmajā stāvā.
Pateicamies visiem nevienaldzīgajiem cilvēkiem un lai nākamais gads ir patīkamu pārsteigumu, atsaucīgu līdzcilvēku un laimīgu notikumu pilns!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ