+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Muzejā skatāma izstāde “Izcilie Daugavpils ebreji”

2018.gada 2.martā plkst.15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiek atklāta izstāde “Izcilie Daugavpils ebreji”. Tā vēsta par 100 izcilām personībām, kas dzimušas un darbojušās Daugavpilī un kuru ieguldījumu ir nozīmīgs ne vien pilsētas, bet arī valsts un pasaules mērogā.
Izstādes veidotājs, muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītājs Josifs Ročko jau vairāk nekā 20 gadus pēta ebreju mantojumu Latvijā. Ir paveikts liels darbs dižo Daugavpils ebreju Marka Rotko, Solomona Miholesa un Oskara Stroka dzīves gaitu izpētē, taču pētnieka vērīgais prāts aptvēra daudz plašāku personu loku un J.Ročko izvirzīja mērķi parādīt un pastāstīt, ka svarīgs un nozīmīgs ir ne tikai šo triju visiem pazīstamo Daugavpils ebreju devums. Tā tapa izstāde “Izcilie Daugavpils ebreji”, kurā apkopota informācija par 100 izciliem ebrejiem, kas dzimuši, darbojušies vai strādājuši Daugavpilī. Tie ir rabīni, zinātnieki, literāti, mākslinieki, sportisti, pasniedzēji, sabiedriskie darbinieki, profesori un politiķi, kas devuši ievērojamu ieguldījumu ne vien Daugavpils, bet arī Latgales, Latvijas un pasaules kultūras un sabiedriskajā dzīvē.
Ekspozīcija ietver laikposmu no 19.gadsimta līdz mūsdienām un iekļauj informāciju arī par vairākiem mūsu laikabiedriem, kas ir labi pazīstami pilsētā, pašlaik dzīvo un darbojas Daugavpilī.
Izstāde “Izcilie Daugavpils ebreji” tapusi 2017.gadā, bija eksponēta Daugavpils pilsētas domē un Latgales Centrālajā bibliotēkā.
Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā izstāde būs skatāma līdz 2018.gada 31.martam. Atklāšanas laikā, 2.martā plkst.15.00, izstādes apmeklētājiem būs lieliska iespēja tikties ar izstādes autoru un dzirdēt aizraujošo J.Ročko stāstījumu, bet 15.un 16.martā, par godu S.Mihoelsa dzimšanas dienai, izstādes būs skatāma bez maksas.
Esiet laipni aicināti!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ