+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Koka skulptūru izstāde no Lietuvas „Antons Rimovičs: Dievam un cilvēkam”

2018.gada 12.septembrī plkst.15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) sadarbībā ar Šauļu muzeju “Aušros” (Lietuva) tiek atklāta koka skulptūru izstāde “Antons Rimovičs: Dievam un cilvēkam”.

Krustu darināšana ir viena no unikālākajām lietuviešu tautas mākslas un kultūras parādībām. Sakrāla satura koka pieminekļi (krusti, ciemu un ceļmalu krucifiksi ar krustā sistā Jēzus tēlu, svēto skulptūras) ir specifisks lietuvieša kultūras, mākslas un garīgās izpausmes veids, kas atspoguļo lūgumu, lūgšanos, pateicību, prieku vai sāpes, kas apliecina mākslinieka talantu. Tie iesakņojušies ainavā, kopienas dzīvē, apvīti paražām.


Antons Rimovičs – vienīgais zināmais lietuvietis garīdznieks koktēlnieks, kurš kopa krustu darināšanas tradīcijas katoļticīgajā Latgalē (Latvija). Tā ir spontāna un sirsnīga personība, uzturējusi ciešas iekšējas saiknes ar Dievu, ar skulptūrām, kuras darināja, un ar cilvēkiem. Atstājis Latvijā spilgtas pēdas gan kā dvēseļu gans, gan kā mākslinieks, te radis arī mūžīgās atdusas vietu, izcilais šakīnietis lielu daļu skulptūru ar testamentu novēlēja dzimtenei Lietuvai. Šīs skulptūras glabā un ar tām lepojas Šauļu „Aušros” muzejs.

Atklāšanas laikā izstāde būs skatāma bez maksas, pārējās dienās ieejas biļetes var iegādāties Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja kasē. Izstāde „Antons Rimovičs: Dievam un cilvēkam” būs skatāma līdz 2018.gada 31.oktobrim.

Esiet laipni aicināti!
Dalīties ar ziņu:
atpakaļ