+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Muzejā tiek atklāta “Dāmu paradīze”

22.februārī plkst.13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) sadarbībā ar Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildi tiek atklāta autorleļļu, rotājumu un aksesuāru izstāde “Dāmu paradīze”.

Izstāde “Dāmu paradīze” piedāvā skatītājam ielūkoties Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildes mākslinieku, kā arī viņu draugu, kas darbojas citās dekoratīvi lietišķās mākslas jomās, radīto leļļu, rotājumu un aksesuāru izsmalcinātajā pasaulē. Vairums autoru, kuru darbi iekļauti izstādē, ir profesionāli mākslinieki, kas nodrošina izstādes augsto māksliniecisko līmeni.

Ekspozīcija sastāv galvenokārt no Violetas Ozunes darbiem. Violeta, autorleļļu  meistare no Daugavpils, veido smalkus un trauslus aizgājušo laiku sieviešu tēlus. Autorleļļu žanrā darbojas kopš 2000.gada. Daiļās dāmas tēmu atbalstīja arī mākslinieces Tamāra Čudnovska (Rīga), Elita Šmediņa (Rīga), Alla Rebrova (Rīga) un citi autori. Daži pārsteidzoši darbi ir tapuši Tamāras Čudnovas un juveliera Anatolija Nazarenko kopdarba rezultātā.

A.Nazarenko speciāli izstādei ir radījis mūsdienu juvelierizstrādājumu kolekciju no bronzas, emaljām, pusdārgakmeņiem un dzintara, izmantojot modernisma laikmeta līnijas un viduslaiku tematiku. Ekspozīciju veiksmīgi papildina Jevģēnijas Nikoļskas lieliskās autortehnikā radītās šalles.

Izstāde būs skatāma līdz 2017.gada 23.aprīlim. Atklāšanā ieeja ar ielūgumiem, pārējās dienās ieejas biļešu maksa ir: bērniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem – 1 EUR, pieaugušajiem – 2 EUR, pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas.

Esiet laipni aicināti!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ