+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Ineses Brants apgleznotā porcelāna izstāde “Mirdzums”

2016. gada 15. decembrī plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks apgleznotā porcelāna izstādes „Mirdzums” atklāšana.
Inese Brants ir viena no Latvijas ievērojamākajām māksliniecēm porcelāna un keramikas jomā. Viņas specializācija un sirdslieta ir porcelāna apgleznošana, ko Inese Brants ne tikai praktizē, bet arī pēta teorētiski un māca citiem; ar to viņu pazīst ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas keramikas un por­celāna mākslas vidē.

Pēdējo gadu mākslinieces darbs veltīts dažādo porcelāna virsglazūras apgleznošanas tehniku teorētiskai un praktiskai izpētei, pētījumu balstot personiskajā mākslinieciskajā praksē. Izstāde savā ziņā ir atskaites punkts mākslinieces dzīvē, kad daudz ir piedzīvots, izdarīts, radīts, iemācīts un arī aprakstīts, un ir laiks paskatīties uz padarīto, nodot citiem un paskatīties no malas.

Izstāde sniedz ekskursu Ineses Brants daudzveidīgajā un bagātīgajā porcelāna apgleznošanas tehniku pielietojumā. Porcelāna apgleznojumos krāšņi dekoratīvi motīvi mijas ar raksturīgām figurālām kompozīcijām, porcelāna vēstures citātus papildina no autores personiskās pieredzes un interesēm atvasinātas tēmas un tēli, pasniegti augstvērtīgā tehniskā izpildījumā dažādās porcelāna apgleznošanas tehnikās.

Izstāde būs skatāma muzejā līdz 2017.gada 21.martam.

Esiet laipni aicināti!

Dalīties ar ziņu:
atpakaļ