+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Muzejā skatāma H.Silovam veltīta izstāde “Dzīve sporta ritmā”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā kopš decembra sākuma ir skatāma goda daugavpilieša, leģendārā sportista, sporta trenera un pasniedzēja Henriha Silova 80 gadu jubilejai veltīta mini izstāde “Dzīve sporta ritmā”.

             H.Silovs dzimis 1936.gada 7.septembrī Krāslavas rajona Veiguļu ciemā, mācījies Krāslavas vidusskolā. Sporta skolotājs Pēteris Maslovs iesaistīja zēnu sportā. Skolā H. Silovs aktīvi piedalījās sporta sacensībās.

            1959.gadā absolvējis Latvijas Valsts Fiziskās kultūras institūtu un ieguvis fiziskās audzināšanas skolotāja kvalifikāciju. Stažējies Ļeņingradas Lesgafta institūtā. 1959.gadā Latvijas čempionātā, kas norisinājās Rīgā, H. Silovs pārvarējis 2 m atzīmi un vēsturē iegājis kā otrais augstlēcējs Latvijā, kuram izdevies pārvarēt šo augstumu (Latgalē viņš bija pirmais).

Pēc institūta absolvēšanas dižais sportists strādājis par skolotāju Daugavpils 2.vidusskolā. 1961.gadā sācis strādāt Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā. H. Silova darba stāžs institūtā ir 38 gadi. 32 gadus bijis Sporta katedras vadītājs (1968 – 2000), DU docētājs (1962 – 2002). Izaudzinājis daudzus vieglatlētus, kuri kļuvuši par Latvijas čempioniem un ieguvuši godalgotas vietas. H. Silova vārdā nosauktais turnīrs kļuvis par tradicionālu sporta pasākumu un jau vairākus gadus H. Silova kauss ir prestižākās augstlēkšanas sacensības Latgales reģionā.

            2005.gadā viņam piešķirts tituls Goda daugavpilietis. 2016.gadā H. Silovam ir 80 gadu jubileja.

Izstāde “Dzīve sporta ritmā” ir tapusi sadarbībā ar Maskavas Namu Rīgā un būs skatāma muzeja kultūrvēstures ekspozīcijas ietvaros.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ