+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Muzejs aicina uz radošu tikšanos fotoizstādē „ATVADAS NO AFGANISTĀNAS”

2016. gada 19. oktobrī  plkst. 13.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks pasākums, kur būs iespēja tikties ar foto izstādes „ATVADAS NO AFGANISTĀNAS” autoru Egilu Helmani un Latvijas TV žurnālistu Sandiju Semjonovu.

Fotogrāfiju autors ir Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības, sporta un tūrisma jautājumos, Militārās tuvcīņas un patriotiskās audzināšanas skolas vadītājs EGILS HELMANIS.

2008. gadā uz Afganistānu devās Latvijas TV žurnālists Sandijs Semjonovs, lai izveidotu sižetu par dzīvi šajā tālajā valstī. Pēc atgriešanās no Afganistānas S. Semjonovs kopā ar E. Helmani izveidoja foto izstādi. Tajā aplūkojama neliela daļa fotogrāfiju, kas tapušas ceļojumu laikā pa Afganistānu no 2007. līdz 2013. gadam.

Izstāde “Atvadas no Afganistānas” ir pabijusi vairākos Latvijas novados un pilsētās – Rīgā, Liepājā, Jūrmalā, Kuldīgā, Ventspilī un Madonā.

Savos darbos E. Helmanis mazāk pievērsies dabas ainavu attēlojumam, lai gan netrūkst arī tādu. Galvenais akcents likts uz cilvēku portretiem. Objektīvā vērstie acu skatieni, pēc darbu autora domām, vislabāk parāda to patieso un skarbo mantojumu, ko šīs valsts iedzīvotājiem atnesis nu jau gadiem ilgstošais gan no ārpuses uzspiestais, gan iekšēju pretrunu raisītais karš, – tā ir valoda, ar kuru cilvēks atklāj otram cilvēkam savas dziļākās dvēseles izjūtas, kas nav izsakāmas ar vārdiem.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc lūdzam pieteikties dalībai iepriekš pa tālr. 654 24155, 20203713 vai e-pastu: natalja.ivanova@daugavpils.lv


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ