+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Ģimenes dienā muzejā – veiksmes talismani jaunajam mācību gadam!

Ģimenes dienā, 28.augustā plkst.13.00 – 16.00, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā (Rīgas ielā 8) notiks unikāla meistardarbnīca, kurā ikvienam skolēnam būs iespēja kopā ar vienu no talantīgākajiem Daugavpils novada amatniekiem Valdi Grebežu izveidot pašam savu gudrības un zināšanu simbolu – ābolu.

Vasaras un rudens krustcelēs, laikā, kad pirmklasnieki ar satraukumu gaida pirmo skolas dienu, bet gados vecākie bērni un jaunieši priecājas par drīzu tikšanos ar skolasbiedriem, gaisā virmo reibinošais ābolu aromāts. Kopš seniem laikiem šis auglis tiek uzskatīts arī par zināšanu un gudrības simbolu. Tāpēc Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs augusta Ģimenes dienā dāvā ikvienam savam draugam unikālu iespēju izveidot gudrības simbolu un talismanu, kas noteikti nesīs veiksmi visa mācību gada garumā.

Izveidot ābolu no tik neparasta materiāla kā gāzbetons mazajiem un lielajiem daugavpiliešiem palīdzēs talantīgais un atraktīvais amatnieks Valdis Grebežs. Viņš ir amatu meistars keramikā, nodarbojas galvenokārt ar telpiskā keramikas panno izveidi, taču strādā ne tikai ar mālu, bet arī ar koku, stiklu, gāzbetonu, klūgām, akmeni un citiem materiāliem, regulāri piedalās dažādās valsts, reģionālajās un starptautiskajās izstādēs. V.Grebeža darbi atrodas privātkolekcijās Vācijā, Polijā, Norvēģijā, Anglijā, Zviedrijā, Šveicē, Krievijā, Baltkrievijā, Dānijā, Itālijā, Austrijā, Francijā, ASV, Kanādā, Korejā, Izraēlā. Daugavpilieši noteikti ir ievērojuši un iemīlējuši viņa darināto Lieldienu zaķu ģimeni, kas kļuva par īstu rotājumu Vienības laukumam.

Apmeklēt V.Grebeža meistarklasi un apskatīt muzeja vēstures ekspozīciju visi Ģimenes dienas dalībnieki varēs 28.augustā no plkst.13.00 līdz 16.00.

Īpašās Ģimenes dienas biļetes cena – 1,42 EUR ģimenei, neatkarīgi no cilvēku skaita.

Muzejs ir sarūpējis vēl vienu dāvanu pirmklasniekiem: 1.septembrī, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, pirmklasniekiem muzeja ekspozīciju apskate ir pilnīgi bez maksas! Visiem pārējiem skolas vecuma bērniem un studentiem 1.septembrī un katru dienu muzeja apskate – vien 0,36 EUR.

Esiet laipni gaidīti muzejā!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ