+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Alus kausu izstāde “Sidraba putas, zeltainais dzēriens” no Oļega Deņisova privātkolekcijas

2016.gada 21.jūnijā plkst.15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs (Rīgas ielā 8) aicina kopīgi sagaidīt Vasaras saulgriežus, atklājot alus kausu izstādi “Sidraba putas, zeltainais dzēriens” no novadpētnieka, ugunsdzēsēja glābēja Oļega Deņisova privātkolekcijas.

Oļegs Deņisovs dzimis Daugavpilī. Absolvējot 14.vidusskolas 8.klasi, iestājās Tirdzniecības kulinārijas skolā. Pēc armijas uzsāka darbu Ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, kur strādā līdz šim laikam.

Kolekcijas īpašnieks interesējas par vēsturi un novadpētniecību. 2007.gadā viņš bija viens no biedrības “Latgales novadpētnieki” izveides iniciatoriem un dibinātājiem. Biedrība regulāri rīko konferences un organizē radošās tikšanās ar Daugavpils dzejniekiem.

Ne mazāk svarīgu vietu O.Deņisova dzīvē ieņem kolekcionēšana, ar ko viņš aizraujas kopš skolas gadiem, kad tika krātas pastmarkas. Vēlāk par uzmanības objektu kļuva kalendāri, bet 2013.gadā tika aizsākta alus kausu kolekcijas izveide. Šobrīd tajā ir ap 300 kausiem, 250 no kuriem tiek eksponēti izstādē “Sidraba putas, zeltainais dzēriens”. Īpašu uzmanību kolekcionārs velta Latvijas alus ražotāju kausiem.

Lielākā daļa alus cienītāju visticamāk savu alus kausu uztver kā praktisku priekšmetu, kurš radīts, lai nogādātu alu no galda līdz alus baudītāja lūpām, tomēr arī šim priekšmetam ir sava vēsture un, kas ir svarīgi, to nav iespējams atdalīt no alus rašanās vēstures.

Līgo svētku priekšvakarā aicinām kopīgi iepazīt latviešu iecienītā zeltainā dzēriena kausu vēsturi, kā arī izbaudīt tautas dziesmu maģisko skanējumu un nogaršot tradicionālo Jāņu dienas cienastu.

Izstāde būs skatāma līdz 2016.gada 2.oktobrim.

Laipni lūgti un lai visiem lustīga līgošana!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ