+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Arī Daugavpils muzejā bija apmetusies “ēna”

2016.gada 10.februārī arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā viesojās “ēna”. Muzeja vadītāju Rutu Ģipteri ēnoja Daugavpils 12.vidusskolas 12.klases skolēns Matīss Lazdiņš.

Jaunietim, kurš ļoti interesējas par vēsturi un muzeja darba specifiku, bija lieliska iespēja “no iekšpuses” izpētīt muzeja darbību, apskatot muzeja ekspozīcijas un saņemot muzeja vadītājas profesionālos komentārus par ekspozīcijas iekārtojumu un eksponātiem. “Ēnai” tika atklātas arī ikdienā tikai muzeja speciālistiem pieejamās muzeja “aizkulises” – krājums, restauratora darbnīca, 19.gadsimta ēkas slepenās ejas un citi interesanti objekti.

Dienas izskaņā Matīss Lazdiņš kopā ar citiem muzeja darbiniekiem un māksliniekiem piedalījās radošās grupas “Pazarh” mākslas darbu izstādes “Kā dzimst Gaisma...” atklāšanā.

Pats jauneklis par saviem “Ēnu dienas” piedzīvojumiem stāsta: “Mani patiešām aizrāva ar muzeja darbiniekiem pavadītais laiks un detaļās apskatītie darba aspekti. Šī iespēja pavēra plašāku skatījumu uz kultūrzinātnisko ēku darbību, kā arī bija interesanti klausīties pieredzes pilnu informāciju, atklātu un pietiekami izsmeļošu. Vēl man bija lieliska iespēja būt klāt jaunās mākslas izstādes atklāšanā, kas bija svinīgs un interesants pasākums. Visvairāk man patika atmosfēra muzejā, pateicoties kvalitatīviem un iespaidīgiem centieniem no radošā un atbildīgā darbinieku kolektīva. Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka ēnu diena sniedza man ļoti vērtīgu pieredzi, kas neapšaubāmi noderēs nākotnē. Atklāti sakot, šī gada Ēnu diena bija tik iedvesmojoša, ka es gribētu strādāt muzejā, savukārt par Daugavpils muzeju rūpējas brīnišķīgas personas, kas ar neslēptu entuziasmu pilda savus pienākumus. Visam Daugavpils Novadpētniecības un Mākslas Muzeja personālam vēlu palikt tikpat pozitīviem un labsirdīgiem, kā arī, lai muzejs turpina pakāpeniski un intensīvi attīstīties!”.

Arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja kolektīvs ir neizsakāmi priecīgs par aktīviem un zinātkāriem jauniešiem, kas nu jau vairākus gadus nāk “ēnot” muzejā. Lai visiem jauniešiem pozitīva “ēnošanas” pieredze un uz tikšanos nākamgad!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ