+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Ģimenes dienā muzejā varēs iemēģināt roku stikla rotājumu izveidē

29. novembrī no plkst.13.00 līdz 16.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs aicina uz kārtējo Ģimenes dienu, kuras dalībniekiem būs unikāla iespēja apskatīt Līvānu stikla kausēšanas darbnīcas kausētu stikla darbu ekspresizstādi un piedalīties radošajā darbnīcā stikla apstrādē, veidojot Ziemassvētku rotājumus. Līvānos stikls ir kaut kas vairāk, nekā vienkārši materiāls. Stikla kausēšanai ir senas tradīcijas.

Šobrīd Līvānos, Latgales mākslas un amatniecības centra telpās jau vairākus gadus darbojas stikla kausēšanas darbnīca. Tas nav tas, kas palicis pāri no Stikla fabrikas, tā ir no jauna izveidota Stikla kausēšanas darbnīca, kurā tiek izgatavoti stikla izstrādājumi vairākās stikla kausēšanas tehnikās.

Latgales reģionā Līvānu stikla kausēšanas darbnīca ir vienīgā, kurā var apskatīties vairākas stikla kausēšanas tehnikas un arī pašiem pamēģināt stikla pērļu kausēšanu liesmā un kausēšanu krāsnī.

Pašlaik darbnīcā tiek uzsākta vēl viena jauna stikla apstrādes tehnika – Tifany tehnika, kas paver jaunas iespējas darbam ar stiklu.

Lai iepazīstinātu Latgales iedzīvotājus ar Līvānu stikla kausēšanas darbnīcas darbiem un dotu iespēju pašiem darboties ar stiklu, „Radošā apvienība „Perspektīva”” projekta ietvaros, ar VKKF un Latgales reģiona attīstības aģentūras atbalstu, sadarbībā ar Latgales mākslas un amatniecības centru, organizē ekspresizstādes un radošās darbnīcas Latgales pilsētās: Rēzeknē 10.novembrī, Preiļos 24.novembrī, Krāslavā 27.novembrī, Daugavpilī 29.novembrī, Līvānos 5.decembrī.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja apmeklētāji Ģimenes dienas ietvaros varēs aplūkot izstādi, piedalīties radošajā darbnīcā, kā arī apskatīt muzeja vēstures ekspozīciju, iegādājoties īpašās biļetes par 1,42 EUR visai ģimenei, neatkarīgi no cilvēku skaita. Vietu skaits ierobežots!

Esiet laipni aicināti!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ