+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

DAINAS DAGNIJAS GLEZNIECĪBAS IZSTĀDE „PAR ZEMI, PAR JŪRU, PAR MUMS...”

15.10.2015. – 04.05.2016.

Eiropiete, imigrante, sieviete, gleznotāja, kas domāja savu glezniecisko domu – neatkarīgu no mākslas pasaules modes virzieniem. Māksliniekam visinteresantākā, visnozīmīgākā ir paša radošā domāšana. Tā var būt nebeidzama...”                                                                                                        Daina Dagnija

15. oktobrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiek atklāta Dainas Dagnijas glezniecības izstāde „Par zemi, par jūru, par mums...”.

15. oktobrī plkst. 15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiek atklāta Dainas Dagnijas glezniecības izstāde „Par zemi, par jūru, par mums...”.

Daina Dagnija atklājas Latvijas un visas pasaules mākslas pētniekiem un cienītājiem ar tikai sev raksturīgām mākslinieciskā rokraksta formām. Ar pieredzes bagāto un īpašo mītpoetisko domāšanu savās mākslas izpausmēs māksliniece vienmēr ir aktuāla. Viņa nepārtrauc būt emocionāli spēcīga sieviete, neraugoties uz pārdzīvoto un piedzīvoto bēgļu gaitās Otrā pasaules kara laikā, izdzīvoto un līdzpaņemto emigrācijā un atvesto atpakaļ mājās - Latvijā.

20. gadsimta otrās puses modernās glezniecības attīstības, virzienu un tendenču aculieciniece un laikabiedre ASV un Eiropā Daina Dagnija sevī visas tās uzsūkusi un no tām arī atgrūdusies. Dainas Dagnijas maģiskā glezniecība ietekmē ikvienu nepaviršu skatītāju. Protams, arī gleznu tematika mudina domāt par mitoloģiskajiem pirmsākumiem, dabas ritiem, īpašu komunikāciju ar dabas spēkiem.

Eksponētie mākslas darbi iezīmē mākslinieces radošās darbības dažus būtiskākos posmus, izteiktus savdabīgos tematiskos ciklos: Sieviete un govs, Senču ezeri, Radīšana, parādot simbolisma kompozīcijas - krāsainus, dzīvīgus un tajā pašā laikā simboliskus tēlus.

Esiet mīļi gaidīti izstādē!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ