+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Pasaules latviešu mākslas centra Cēsīs glezniecības izstāde

15. septembrī plkst.15.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiek atklāta Pasaules latviešu mākslas centra Cēsīs (PLMC) glezniecības izstāde.

PLMC veicina ārzemēs tapušas augstvērtīgas mākslas iekļaušanos Latvijas kultūrtelpā, rosinot dialogu starp Latviju un diasporu.

Izstādes mērķis ir iepazīstināt daugavpiliešus ar tiem mākslas darbiem, ko radījuši Otrā pasaules kara rezultātā trimdā devušies latviešu mākslinieki un ārzemēs dzīvojošā jaunā paaudze.

Izstādē pārstāvēti vecākās paaudzes mākslinieki J. Annuss, J. Gailis (ASV), J. Kalmīte (ASV), F. Milts (ASV), N. Strunke (Zviedrija, Itālija), D. Igals (ASV), kā arī to mākslinieku darbi, kas attīstījušies ārpus Latvijas kā L. Mieriņš (Anglija), Ģ. Puriņš, G. Roze, O. Šteiners, (ASV), M. Raudziņš (Austrālija), V. Avens (ASV), J. Strods (ASV), K. Rēkevics (ASV) u.c..

Izstāde sniedz sistemātisku, padziļinātu un visaptverošu ieskatu latviešu trimdas mākslas attīstībā un daudzveidībā, dodot iespēju to izvērtēt pasaules mākslas norišu kontekstā. Tā ir iespēja plašai sabiedrībai redzēt unikālo mākslas kolekciju, kas tapusi ārpus Latvijas.

Izstāde būs skatāma līdz 2015. gada 8. novembrim. 
Laipni gaidīti!


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ