+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Dzejas dienas Daugavpilī

No 7. līdz 11.septembrim Daugavpilī notiks Dzejas dienu pasākumi, kas šogad norisināsies Aspazijas un Raiņa 150 gadu jubilejas zīmē.

 

Sākot jau no pirmdienas visas nedēļas garumā izglītības iestādēs tiks vadītas Dzejas stundas, kad skolu jaunatnei būs iespēja tikties gan ar vietējiem autoriem, gan ar dzejniekiem no Rīgas. Arī Latgales Centrālā bibliotēka skolēniem piedāvā īpaši Dzejas dienām sagatavotu interaktīvu pasākumu klāstu. To laikā varēs klausīties dažādu autoru dzeju, piedalīties diskusijās, virtuālos ceļojumos, teatralizētās dzejas stundās un citās aktivitātēs.

Otrdien, 8.septembrī, plkst. 15:00 Latgales Centrālajā bibliotēkā, pasākumā „Literātu dāvana Daugavpils pilsētai 740 gadu jubilejā” tiks prezentētas Daugavpils literātu grāmatas, kuru izdošanu 2015. gadā atbalstīja Daugavpils pilsētas dome. Pasākumā ir aicināti piedalīties Jevģenijs Golubevs, Lidija Vasaraudze, Staņislavs Volodjko, Josifs Ročko un citi Daugavpils literāti un apvienības.

Dzejas dienu pasākumi turpināsies Daugavpils Universitātes “Dzejotavā”. Tajā būs iespēja klausīties universitātes literatūrzinātnieku priekšlasījumus par jaunāko dzeju, piedalīties dzejas izlases “Rainis un Aspazija Austrumlatvijas literātu balsīs” atklāšanā, tikties ar intelektuālā apgāda “Mansards” vadītāju, grāmatizdevēju, Dr. philol Jāni Ogu, kā arī krājuma autoriem Valentīnu Lukaševiču, Egitu Terēzi Jonāni, Dagniju Bramani u.c. Pasākuma norises laiks 9.septembris plkst. 14:00.

Dzejas dienu turpinājumā, 10.septembrī, pkst. 19:00 ikviens dzejas mīļotājs gan lasot, gan klausoties dažādu autoru darbus tiek aicināts piedalīties jau par tradīciju kļuvušajā pasākumā “Brīvais mikrofons”, kas notiks Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalmā. Savukārt  kulmināciju Dzejas dienas sasniegs Raiņa dzimšanas dienā,11.septembrī, kad norisināsies dažādi piemiņas un muzikāli literāri pasākumi, kā arī koncerts. Plkst. 12:00 interesenti tiek aicināti uz piemiņas brīdi pie Raiņa tēva kapa vietas Luterāņu kapos un plkst. 13:00 – uz ziedu nolikšanu pie Raiņa pieminekļa Daugavpils Universitātes skvērā Vienības ielā 13. Svētki turpināsies plkst. 16:00 ar muzikāli literāru pasākumu „…par Daugavpili, mīlestību un Raini” Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrā Mihaila ielā 3. Tā laikā tiks prezentēti divi dzejas krājumi: Daugavpils pilsētas 740.gadu jubilejai veltītais „Daugavpils dzejā”, un ikgadējā Daugavpils pilsētas un novada dzejnieku darbu izlase „Dzejas dienas 2015”, kas šogad tiek izdots jau 25.reizi. Godinot izcilo latviešu dzejnieku Raini, būs iespēja dzirdēt viņa dzeju aktieru un mūziķu izpildījumā. Dzejas dienu pasākumi noslēgsies Daugavpils Cietokšņa 8.bastiona kazemātā plkst. 20:00 ar koncertu „Dzelzs Rainis Cietoksnī”. Uzstāsies Latvija populāras smagās un alternatīvās mūzikas grupas „Sovvaļnīks”, „Rīta stienis” un „Tesa”, kuru repertuāros būs dzirdamas dziesmas ar Raiņa tekstiem.

“Dzejas dienas 2015” Daugavpilī rīko Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes Kultūras pārvalde, Latgales Centrālā bibliotēka, Daugavpils Universitāte un "Artilērijas Pagrabi".

Pasākumus atbalsta Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrs, Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs, Daugavpils pilsētas Izglītības pārvalde.

PROGRAMMA

7. – 11.septembris

Dzejas stundas „Dzejas dienas 2015” Daugavpils pilsētas skolās

Literāri pasākumi skolēniem pilsētas bibliotēkās. Sīkāka informācija: www.lcb.lv

 

8.septembris

15.00 Tematisks pasākums “Literātu dāvana Daugavpils pilsētai 740 gadu jubilejā”

Latgales Centrālās bibliotēkas Lasītava Rīgas ielā 22a

 

9.septembris

14.00 „Dzejotava” Daugavpils Universitātē. Dzejas izlases „Rainis un Aspazija Austrumlatvijas literātu balsīs” atvēršana.

Daugavpils Universitātes koncertzāle Vienības ielā 13

 

10.septembris

19.00 Brīvais mikrofons

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja pagalms Rīgas ielā 8

 

11.septembris

12.00 Piemiņas brīdis pie Raiņa tēva kapa vietas

Daugavpils Luterāņu kapi

 

13.00 Ziedu nolikšana pie Raiņa pieminekļa

Daugavpils Universitātes skvērs Vienības ielā 13

 

16.00 „…par Daugavpili, mīlestību un Raini”. Krājumu „Daugavpils dzejā” un „Dzejas dienas 2015”  atklāšana.

Daugavpils Marka Rotko Mākslas centrs Mihaila ielā 3

 

20.00 Koncerts „Dzelzs Rainis Cietoksnī”

8. bastiona kazemāts Daugavpils cietoksnī

 

 

Papildus informācija:

Vita Viļevko

Daugavpils pilsētas domes

Kultūras pārvalde

t.: 20613225

www.kultura.daugavpils.lv


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ