+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Muzeju nakts-2015

2015. gada 16. maijā ar daudzveidīgām aktivitātēm nu jau desmito gadu pēc kārtas Daugavpilī norisināsies MUZEJU NAKTSŠogad visi Latvijas muzeji un kultūras iestādes, kas iesaistījās akcijā, uzņēmās aizraujošu misiju – lasīt, pārlasīt un atrast Raiņa un Aspazijas darbos vistuvākos, visiedvesmojošākos un aktuālākos motīvus. 16. maija vakarā Daugavpilī klejot pa dzejnieku biogrāfiju dramatiskajiem līkločiem un meklēt viņu daiļrades atspulgus apkārtējās dzīves realitātēs aicinās astoņas kultūras iestādes. Daugavpils muzejs pasākumu aizvadīs  „UGUNS UN NAKTS” zīmē, durvis apmeklētājiem tiks vērtas plkst.19.00. Muzejā:

19.00– 24.00 Tikai Muzeju naktī būs vērojama unikāla uguns un gaismas saspēle ar muzeja eksponātiem un mākslas objektiem.

Muzeja izstāžu un ekspozīciju apskate spoka pavadībā:

-          Radošai liesmai mūžam degt – Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas darbu izstāde „Pavasaris 2015” muzeja izstāžu zālē;

-          Vien drosmīgākie uguni spēj apkarot - Latvijas ugunsdzēsības 150 gadu jubilejai veltītā ugunsdzēsības izstāde „Pilsētas ugunssardze” muzeja privātkolekciju zālē;

-          1.pasaules kara 100-gadei veltīta izstāde „Uz uguns un nāves robežas”;

-          Izstāde „Ceļš uz dievnamu”;

-          Interjera izstāde „Pagātnes reveranss”;

-          Izstāde “Nauda ar Latvijas dvēseli. Lats”;

-          P.Hudobčenoka telpisko mākslas darbu izstāde „Dvinskas stāsti”;

-          Leonīda Baulina mākslas zāle;

-          Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas 25.gadadienai veltīta izstāde  „Daugavpils +25”;

-          LTF 25 gadu jubilejai veltīta izstāde “Man pieder tēvu zeme”;

-          Ekspozīcija “Daugavpils novada kultūrvēsture”;

-          Dabas ekspozīcija.

 

19.30. – 21.00 – „Izkliedēsim tumsu naktī!” – radošā darbnīca mazajiem un lielajiem muzeja apmeklētājiem (interaktīvo programmu telpa, ieeja no muzeja pagalma);

19.00 – 00.00- „Raiņa istaba” – muzeju naktī ikvienam muzeja apmeklētājam būs unikāla iespēja atgriezties Raiņa un Aspazijas laikmetā;

19.00-00.00 - Muzeju naktī ikviens varēs kļūt par akcijas „Daugavpils +25” dalībnieku, pievienojot muzeja vēsturiskajam krājumam savu vīziju par to, kāda būs Daugavpils pēc 25 gadiem. Esejas un zīmējumus var sagatavot iepriekš un atnest līdzi uz muzeju vai arī izveidot pasākuma laikā.


Muzeja pagalmā:
19.000 – 00.00 „Muzeju nakts - 2015” koncerts: J.Raiņa Daugavpils 6.vidusskolas iestudējums pēc Raiņa lugas „Mīla stiprāka par nāvi” motīviem; mazo izpildītāju konkursa „Pīks un Pīka” finālkoncerts; Raiņa un Aspazijas personāžu parāde (Daugavpils novada Špoģu mūzikas un mākslas skola); ikgadējās balvas „Muzeja draugs” pasniegšana; bērnu un jauniešu centra „Jaunība” radošo kolektīvu, vokālās studijas „Stage on”, deju studijas „Stop time dance studio”, Daugavpils 13.vidusskolas ansambļa „Wonderland” un citu talantīgo jauniešu priekšnesumi.


Muzeja ielā:

20.00 – 22.00 - „Ugunskrupītis no Raiņa dzimtenes un viņa draugi” – Latgales zoodārza iemītnieku viesošanās muzejā

21.00.-00.00 - Muzeju nakts īpašais piedāvājums – interaktīva kinekt publiska spēle „Atklāj Daugavpils muzeja dārgumus!”

Plkst. 00.00 – „Uguns un nakts” kulminācija - uguns šovs Muzeja ielā (iepretim Saskaņas pamatskolai)


Starptautiskajā muzeju dienā, pirmdien, 18.maijā
 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs no plkst.10.00 līdz plkst.16.00  piedāvā apmeklētājiem bez maksas apmeklēt visas pastāvīgās ekspozīcijas un izstādes.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ