+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Izveidota jauna interneta platforma amatniekiem www.laby.co

Nodibinājums „Verus” sadarbībā ar partneri Baltkrievijā „Darba devēju un uzņēmēju asociācija” ir realizējis projektu „Mājās pašnodarbināto personu iespēju veicināšana”, ko finansē Eiropas kaimiņattiecību un partnerības instrumenta Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programma. Projekta noslēguma pasākums 2014.gada 30.decembrī norisinājās Daugavpils Novadpētnicības un mākslas muzejā. Projekta mērķis bija veicināt dažādu apsvērumu dēļ no darba tirgus izslēgto cilvēku ekonomisko aktivitāti, nodrošinot pašnodarbinātajiem amatniekiem labvēlīgus uzņēmējdarbības priekšnosacījumus, lai strādātu mājās.”

Projekta ietvaros ir radīta interneta platforma amatniekiem www.laby.co un zīmols LABY, kur paši amatnieki var izveidot sev veikalu, veicināt savu darbu pārdošanu, kā arī iegūt zināšanas par uzņēmējdarbības juridisko pamatu.

Miks Balodis, nodibinājuma „Verus” vadītājs: „Esmu gandarīts par paveikto šajā projektā. Manuprāt, galvenais ir tas, ka ar jaunizveidotā portāla starpniecību varam palīdzēt mūsu pašu amatniekiem realizēt savu produkciju, sākot no māla, ādas vai tekstila izstrādājumiem un beidzot ar kūpinājumiem, ne vien Latvijā, bet arī ārpus tās. Šā gada laikā, kad projekts tika realizēts, esam pabijuši pie kaimiņiem Baltkrievijā, ar kuriem kopīgi arī īstenojām projektu par pārrobežu sadarbību. Varu teikt, ka mūsu amatnieku darinājumi izcēlās arī Vitebskas gadatirgū „Slavjanskij bazar” un ražas svētkos pilsētā Gorodok. Pieprasījums pēc latviešu amatnieku darbiem ir ļoti augsts. Šis projekts un jaunais portāls mums dod iespēju parādīt un pastāstīt par mūsu meistaru darinājumiem.”

Andris Mejers, špeka veirs no apvienības „Latgolys golds”: Lai būtu gardi produkti, pats galvenais ir nevis recepte, bet gan izejvielu dabīgums. Ja govs ir barota pēc senču tradīcijām – ēdusi labu zāli, dzērusi tīru ūdeni un piens ir salds, tad manis kūpinātais siers nemaz nevar sanākt slikts. Pārsvarā visu gatavojam pēc ģimenes tradīcijām, kūpinām, cepam un vārām, ja ir aukstā gaļa, tad tā ir vārīta kā „mājās”, nav tur želatīns, bet dabīgi saželējusi. Mums ir divu veidu speķi, abi kūst uz mēles: viens kā sviests un otrs kā saldējums. Kad bijām Baltkrievijā, vietējie novērtēja mūsu meistardarbus. Jaunā interneta platforma www.laby.co būs kā jauni vārti, lai realizētu savu produkciju ne tikai tirdziņos.”

LABY ir interneta vietne, kas stāstīs par cilvēkiem, kuri rada unikālas un īstas lietas Latvijā, Baltkrievijā un citur pasaulē katrs savās mājās. Tā ir vietne, kas stāstīs par apņēmīgiem cilvēkiem, kas dara to, kas tiem patīk. Vietne, kas stāstīs par amatniekiem, kas rada lietas ar dvēseli.

Projekta kopējais finansējums ir 198 000 EUR. Eiropas Savienības atbalsts 90% (178 200 EUR).

Par šīs publikācijas saturu ir atbildīgs nodibinājums "VERUS" un tā nekādā veidā nevar tikt izmantota, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ