+371 65422709, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Ziņu arhīvs

Karjeras nedēļā mazie daugavpilieši iepazinās ar dzimtā novada amatiem

No 13.līdz 17.oktobrim visā Latvijā norisinājās Karjeras nedēļa. Arī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs piedāvāja apmeklētājiem īpašo Karjeras nedēļas programmu, kuras ietvaros skolu audzēkņiem bija lieliska iespēja iepazīt dzimtā novada amatus un uzzināt vairāk par senajām profesijām, kas pastāvējušas pilsētā izvadītajos gadsimtos.

Visas nedēļas garumā skolu audzēkņi varēja piedalīties interaktīvajā programmā „Profesijas cauri gadsimtiem”. Savukārt 15.oktobrī mazos daugavpiliešus sagaidīja tikšanās ar talantīgajiem novada amatniekiem, kas pastāstīja vairāk par to, kā var veiksmīgi darboties mākslas un daiļamatniecības jomā, attīstot un izkopjot dabas dotos talantus un pārvēršot tos par savu profesiju.

Meistarklašu cikla „Iepazīsti dzimtās puses amatus” pirmajā daļā Daugavpils novada Špoģu mūzikas un mākslas skolas pasniedzējs Valdis Grebežs pastāstīja un parādīja mazajiem muzeja apmeklētājiem, kā top no klūgām pītie mākslas darbi. Skolēni bija pārsteigti ar to, cik sarežģīts un laikietilpīgs ir šis process. Neviltotu interesi izraisīja iespēja aplūkot un pataustīt īstos klūgu pinēja darbarīkus, dažus no tiem izmēģinot arī darbībā.

Nākamajai skolēnu grupai bija unikāla iespēja iepazīt keramikas daudzveidīgo pasauli un uzzināt vairāk par šīs profesijas apgūšanas iespējām un priekšnosacījumiem. Mazie skatītāji kā noburti vēroja, kā māla pikucis meistara V.Grebeža prasmīgajās rokās pakāpeniski pārtop par skaistu cilvēciņu, bet gāzbetona bloks dažu minūšu laikā pārvēšas par ābolu. Iespēja pašiem uzdarboties un pamēģināt izveidot autordarbus arī netika palaista garām.

Pasākumu cikls noslēdzās ar kokamatnieka Aleksandra Muižnieka aizraujošo stāstījumu par kokgriezumu veidošanas īpatnībām. Mākslinieka lieliskie darinājumi, ko varēja aplūkot bērni, kļuva par labāko pierādījumu tam, ka mākslinieka talants ir jāattīsta un tas var kļūt par lielisku virzītājspēku turpmākas karjeras izvēlē.

Karjeras nedēļas pasākumi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tika organizēti sadarbībā ar Daugavpils pilsētas Izglītības pārvaldi un Valsts izglītības attīstības aģentūru.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ