Balsošana
Vai Jūs bieži apmeklējat Daugavpils muzeju?
Jā, regulāri
Ja ir jauna izstāde
Ļoti reti
Tikai Muzeju nakts laikā
Darba laiks
Pirmdiena10.00 - 16.00
Otrdiena10.00 - 18.00
Trešdiena10.00 - 18.00
Ceturtdiena10.00 - 18.00
Piektdiena10.00 - 18.00
Sestdiena10.00 - 18.00
Svētdiena10.00 - 16.00
Ekskursiju pieteikšana
pa tālruni 65424155, 20203713
darba dienās no 9.00 līdz 17.00


DNMM » Jaunumi
Afiša
«« « 36 37 38 39 40  » »»

Keramikas cepļa atvēršana

Sestdien, 16.aprīlī plkst.12.00 Daugavpils Māla mākslas centrā tiks atvērts keramikas malkas ceplis.
Tautas lietišķās mākslas studija „Latgale” pievērš lielu uzmanību tradicionālo māla apstrādes paņēmienu izmantošanai un saglabāšanai. Malkas cepļa kurināšana pieder pie senās tehnoloģijas, kur meistarības pamatā ir gudra atturība, vienkāršs skaistums un praktiskums. Pēdējo gadu laikā sevišķi populāra ir svēpētā, jeb tā sauktā dūmotā, arī melnā keramika, tādā veidā paplašinot priekšstatus par Latgales keramiku, kas bieži vien aprobežojas ar zināšanām par glazētajiem izstrādājumiem.
Apmeklētāji varēs redzēt keramikas izņemšanu no malkas cepļa.
 

Ceļojošā izstāde „Baltija un vācieši”

2011.gada 16. aprīlī plkst.10.30 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Daugavpils vācu biedrības ERFOLG  un baltvācu savienības Vācijā (Deutsch – Baltische  Gesellschaft e.V.) ceļojošā izstāde „Baltija un vācieši”.

Vairāk nekā 300 attēli, kartes un tabulas izvietotas 32 stendos iepazīstinās skatītājus ar svarīgākajiem notikumiem baltu vēsturē un kultūrā no 12.gadsimta līdz mūsdienām. Izstāde jau bija eksponēta Ventspilī, Rīgā, Tallinā un Tartu.              


Daugavpils muzejā
izstāde būs apskatāma no 2011. gada 16. – 28.aprīlim muzeja izstāžu zālē, Rīgas ielā 8. Izstādes darba laiks no 10:00 līdz 18:00, izņemot pirmdienas un svētdienas.

 

Iemācies darboties ar mālu!

Mēs radījām vietu un apstākļus, bet tu vari pārbaudīt, attīstīt un izkopt savas spējas,     ja vēlies būt  par keramiķi, vienkārši savam priekam.

Tiek komplektētas interesentu grupas skolēniem un pieaugušajiem  keramikas nodarbībām. Nodarbības notiks  profesionālu keramiķu vadībā  3 mēnešu garumā, 1 reizi nedēļā 2 stundas, pieaugušajiem – sestdienās, skolēniem darbdienu pēcpusdienās.                                    

Maksa: skolēniem – 10 Ls mēnesī, pieaugušajiem – 20 Ls mēnesī. Var pieteikties arī uz individuālām nodarbībām, viena nodarbība skolēnam – 2.50 Ls, pieaugušajam – 5 Ls.

Pieteikumu līdz 23.aprīlim sūtīt pa e-pastu: museum@apollo.lv  vai pieteikties personīgi Daugavpils Māla mākslas centrā, 18.Novembra ielā 8.
Uzziņas: 654-25302, 29241488

                                                           

PIETEIKUMS

Vārds, uzvārds ________________________­___________

                     dzimšanas gads _______________________

                     nodarbošanās_________________________

                     e-pasts______________________________

                     telefons______________________________

                            

Nodarbošos keramikas nodarbībās, lai_________________

_______________________________________________

_______________________________________________

 

datums                                                    paraksts           
 

Muzejpedagoģiskā programma „Lieldienu zaķu darbnīca”

 

Lieldienas ir pavasara saulgrieži, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai, kuros ar rituālām darbībām mēģina palīdzēt zemes atmodai un jau laikus nodrošināt zemes auglību, un veicināt tās svētību.
Līdz ar to skolēniem pasākumā būs iespēja pārvērsties par mazajiem Lieldienu zaķīšiem un kopā ar lielo zaķi krāsot olas pēc sentēvu tradīcijām, veidot olu paliknīšus, doties rotaļās, minēt mīklas…

Lai viss lieliski izdotos līdzi jāņem vārītas olas, līme, šķēres.


Programma darbosies 2011. gada aprīlī

Darba laiks no plkst. 9.00 līdz 17.00

Programma izstrādāta

1. – 4. klases skolēniem 

Tiek vadīta krievu un latviešu valodā

Ieejas maksa 0.70 Ls

Rīgas ielā 8

Tālruņi 654-24155, 654-26804, 29914000

 

Aicinām pieteikties Starptautiskā akcijā „Muzeju nakts- 2011”

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā, Rīgas ielā 8,  jau sesto gadu pēc kārtas tiek organizēti Starptautiskās muzeju nakts pasākumi. Muzeju nakti atzīmē visā Eiropā. Muzeju nakts iniciatīva radusies 2005.gadā Francijā un šīs tradīcijas iedibinātāji ir Francijas Kultūras un komunikācijas ministrija. Kopš tā laika dalībnieku skaits gan Francijā, gan visā Eiropā gandrīz dubultojies.
Akcijas Muzeju nakts rīkošanas mērķis ir izmantojot netradicionālas komunikācijas formas, iepazīstināt pēc iespējas plašu publiku ar muzeja vērtībām. Muzeja glabātās kultūrvēstures liecības tiks celtas sveču un prožektoru gaismā un muzeja darbinieki liks lietā savas zināšanas, izdomu un asprātību. Šogad muzeju nakts devīze ir ar nosaukumu „Kaimiņi”. Mēs būsim priecīgi redzēt šajā pasākumā savus  sadarbības partnerus un draugus.
Tāpēc arī muzeja kolektīvs aicina mūsu kaimiņus -  mūziķus,  māksliniekus, aktierus, dejotājus un citus interesentus  līdz 15.aprīlim  pieteikties  dalībnieku atlasei Starptautiskajā muzeju nakts akcijai, atsūtot  aizpildītu anketu uz  e-pastu: museum@apollo.lv;  tālr. 654 24155 un ar savu dalību daudzveidot muzeju nakts programmu.

Gaidīsim visus interesentus, jo ikviena vecuma cilvēks spēs atrast kaut ko  interesantu tieši sev.  Uz tikšanos Muzeju naktī Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā!
  

 

Dalībnieka  pieteikuma

Starptautiskā akcija  „Muzeju nakts- 2011”

14.maijā   plkst. 20.00 – 24.00

Kolektīva nosaukums (žanrs, dalībnieku skaits) 

 

Nepieciešamais tehniskais aprīkojums

 

Priekšnesuma nosaukums

 

Tālrunis

 

e-pasts

 

Adrese

 

Atbildīgā persona

 

 

„Lai atcerētos…”

       Šogad aprit 62 gadi kopš 1949. gada 25. marta masu deportācijām, kad uz Sibīrijas attālākajiem rajoniem tika izsūtīti vairāki desmiti tūkstoši Latvijas iedzīvotāju.
2011. gada 24. martā 12:30  Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā notiks  pasākums „Lai atcerētos…”, veltīts tā laika notikumiem. Tas dos iespēju izprast deportāciju iemeslus, uzzināt  par dzīves un darba apstākļiem svešumā, kā arī uzklausīt pilsētas politrepresēto kluba locekļu personīgās atmiņas.

Tālrunis uzziņām 654-24073
 

Oļega Auzera personālizstāde “Apzināšanās”

No 2011.g. 3.maija līdz 11.jūnijam muzejā tiks eksponēta Oļega Auzera personālizstāde “Apzināšanās” veltīta daugavpiliešiem.
Izstādē būs apskatāma daļa no autora pēdējo gadu darbu klāsta, kā arī viņa skolnieku Ligitas Žemaitītes-Auzeres, Kristīnes Kalvītes, Māra Skromāna, Aivara Meikulāna, Jāņa Zorģa un Marinas Boitmanes darbi.
“Māksla ir saziņa, kurā izteiksmes līdzeklis var būt jeb kas, kas var nodot ideju. Skatuve, glezna sudraba kauss vai dzeja, visu, kas var saviļņot, aizraut vai likt pārskatīt savu dzīvi un tās vērtības varam uzskatīt par mākslas izpausmi tās augstākajā pakāpē. Dabiski, ne visi darbi nes idejisko iezīmi. Mēs varam gūt arī tīri estētisku baudījumu no mākslas darba. Tomēr mani vairāk saista cilvēka emocionāli garīgā pasaule, kurā var atklāt mūsu vājības un dramatizācijas. Esmu gandarīts, kad izdodas sudrabā  izpaust to, kas man bijis svarīgs.Un vēl vairāk, kad izveidotais darbs ir sajūsminājis skatītāju.
Tautas garīgā 'labklājība' guļas uz mākslinieku pleciem. Viņi ir pirmie, kas saredz draudus sabiedrībai un ir spējīgi ar saviem darbiem likt  apzināties. Spēja novērot, analizēt un sistematizēt, kā arī augsta atbildības sajūta ir raksturīgākā iezīme īsta mākslinieka portretā.
Ar  saviem darbiem es vēlētos panākt, lai jau šodien cilvēki aizdomātos un pārskatītu savus uzskatus par dzīvi, dabu un cilvēku savstarpējām attiecībām” (Oļegs Auzers).
 

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde

Ielūdzam uz

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstādi

 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā

 Izstādes atklāšana

10.03.2011. plkst. 16:00 

Daugavpils reģiona mākslinieku asociācija (DRMA) ir profesionāla radoša organizācija, kas apvieno 30 dažādu paaudžu, skolu un nozaru profesionālos māksliniekus: gleznotājus, grafiķus, tēlniekus, tekstilmāksliniekus, keramiķus, scenogrāfus, dizainerus.

DRMA ir dibināta 1998.gadā. Organizācijas mērķis ir veicināt jaunradei labvēlīgus apstākļus, popularizēt asociācijas biedru radošā darba rezultātus, aizstāvēt mākslinieku radošo brīvību, morālās, ekonomiskās, sociālās tiesības un profesionālās intereses.

Mākslinieku asociācija ir nevalstiska organizācija, tajā nav algotu darbinieku. DRMA biedri pašu spēkiem, rakstot projektus finansējuma saņemšanai, organizē mākslas izstādes daudzās pilsētās Latvijā un ārzemēs. Latvijā DRMA biedri ir organizējuši izstādes Rīgā, Daugavpilī, Līvānos, Krāslavā, Preiļos, Talsos, Valmierā, Jēkabpilī, Madonā. DRMA mākslinieki izstādījušies Lietuvā, Baltkrievijā, Vācijā, Igaunijā, Krievijā, Austrijā, Polijā, Francijā, Norvēģijā, Dānijā, Zviedrijā, Spānijā, Uzbekistānā, Somijā, Šveicē, Itālijā, Gruzijā, Portugālē, Lielbritānijā, Nīderlandē, Moldovā, Čehijā, Rumānijā, Izraēlā, Marokā, Ķīnā un Indijā. Kopumā šajā laikā mākslinieki sarīkojuši 83 personālizstādes un piedalījušies apmēram 400 grupu izstādēs Latvijā un ārzemēs.


Daugavpils reģiona mākslinieku asociācijas izstāde būs apskatāma no 10.03.2011. līdz 27.04.2011. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja izstāžu zālē, Rīgas ielā 8. Izstādes darba laiks no 10:00 līdz 18:00, izņemot pirmdienas un svētdienas.

Tālruņi uzziņām 654-26804,  654-24155.

 

 

Anželikas Rudnickas un Olgas Vasiļišinas izstāde „Ukrainas motīvi”

Ielūdzam uz Anželikas Rudnickas un

Olgas Vasiļišinas izstādi

Ukrainas motīvi

Izstādes atklāšana 09.03.2011. plkst. 15:30 

Anželika Rudnicka savas domas iemieso ciklos, darbu sērijās, kas kā lappuses veido grāmatas nodaļas, bet šīs nodaļas veido traktātu par Ukrainas cilvēku pasaules uztveri, kurā vienā veselumā apvienota Tripoles kultūra un Kijevas Krievzeme, skitu ornamenti, Podoļskas kāzu rušņiki un poļu tautas svētbildes. Te ir arī citu pasaules kultūru ietekme – indiešu un tatāru, krievu, poļu un lietuviešu, ebreju, turku, austroungāru, rumāņu, kas savukārt ietekmējušās no ukraiņu kultūras.
Anželika Rudnicka kā māksliniece sevi pieteica 2004. gadā, kad viņa smagi saslima un bija piesaistīta gultai. Vissmagākajā slimības periodā viņa izveidoja savu Visumu, piepildītu ar košām krāsām, seniem simboliem un dzīvi apliecinošu spēku. Un galvenais ar jūtu dziļumu, talantu un optimismu.

Anželika to paveica ar diegu un adatu. Vēlāk viņas izšuvumu tehniku nosauca par Izšuvumu glezniecību. Anželikai izdevās tautisko izšuvumu pārvērst par mūsdienu mākslu. Mākslinieces darbi, balstoties uz tautas mākslas gadsimtu tradīcijām, ir autordarbi, izteikti ukrainiski un tai pašā laikā moderni un multietniski.

Anželikas Rudnickas mākslas darbu vēsture nav ilga. Viņa radījusi apmēram 60 darbu, kas pabijuši jau desmit personālizstādēs. Mākslas darbi neglabājas darbnīcā vai privātkolekcijās, bet nemitīgi ceļo pa muzejiem, galerijām, festivāliem, no pilsētas uz pilsētu, no valsts uz valsti, nesot pasaulē Ukrainas kultūru.

Olga Vasiļišina piedzima 1940. gada 5. aprīlī Lvovas apgabalā, Ukrainā. Viņas bērnība un jaunība pagāja Ukrainā, bet no 1961. gada viņa dzīvo Latvijā, Daugavpils novadā.

Olgas Vasiļišinas izšuvumos atspoguļojas ziedošā un burvīgā Ukraina. Uz krekliem ir attēloti centrālie un rietumu Ukrainas musturi, bet dvieļi atspoguļo Ukrainas plašumus no rietumiem līdz dienvidiem.   

Savu mīlestību pret dzimteni Olga parāda savos spilgtajos musturu izšuvumos, kurus viņa izšuj visas dzīves garumā. 


Anželikas Rudnickas un Olgas Vasiļišinas izstāde „Ukrainas motīvi” ir apskatāma no 09.03.2011. līdz 31.03.2011. Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja mazajā izstāžu zālē, Rīgas ielā 8. Izstādes darba laiks no 10:00 līdz 18:00, izņemot pirmdienas un svētdienas.
Tālrunis uzziņām 654-26804,  654-24155.
 

Atver savu logu krāsu pasaulē

No 15.02.2011. muzejs piedāvā jaunu muzejpedagoģisko programmu
"Atver savu logu krāsu pasaulē"

 Programmas norises laikā  dalībnieki aplūko muzeja gleznu kolekcijas vai mākslas izstādes. Saņemot informāciju par konkrēto mākslinieku daiļradi, nodarbības laikā notiek nosacīta gleznu kopēšana, kurā tiek apgūta prasme skatīt mākslas darbus, atsevišķi aplūkojot tā dažādos aspektus – krāsu, kompozīciju, ritmu…
Praktiskajā darbā tiek izmantoti līdzi paņemtie materiāli  - otas, krāsas un A3 papīrs.

Mērķauditorija 5. – 9. klases skolēni, gleznošanas pulciņu dalībnieki un pārējie mākslas mīļotāji.
Nodarbības laiks: 2 stundas
Cena: 0.50 Ls

Kontaktpersona: Valda Mežbārde 654-26804, 26077768

 

«« « 36 37 38 39 40  » »»
 
   
 

Valsts Kultūrkapitāla
fonds
Muzeja adrese:
Rīgas iela 8
Daugavpils, LV-5401
Tel: +371 5424155
Tel./fakss +371 5422709
e-mail: museum@apollo.lv
© www.dnmm.lv
Materiālu izmantošana tikai ar autoru rakstisku atļauju.