+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Aktualitātes

Dmitrija Zaiceva privātkolekcijas izstāde “Gludekļi? Gludekļi!”

04.03.2024

2024. gada 8. martā plkst. 14.00 Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā tiks atklāta Dmitrija Zaiceva privātkolekcijas izstāde “Gludekļi? Gludekļi!”

Privātkolekcionārs ir atlasījis neparastākos, interesantākos gludekļu modeļus, kuru lietošanas mērķi uzreiz nevar noteikt. Izstādē apskatāms kaklasaišu gludeklis, kimono gludeklis, cepuru gludeklis, kā arī ierīce auduma gofrēšanai un daudz dažāda pielietojuma gludekļu, kas atspoguļo laika posmu no 19.gs. līdz 20. gs. Izstādes apmeklētājus pārsteigs ceļošanai paredzēts gludeklis –  čemodāns. Materiāli, no kuriem izgatavoja gludekļus, bija ļoti dažādi. Agrāk gludekļus izgatavoja ne vien kā praktiskus priekšmetus no čuguna, bet arī no stikla, koka un akmens.

Tie ir īsti mākslas darbi – bagātīgi dekorēti, izgreznoti ar lējuma figūrām un kalumiem. Gludekļu darbības principi arī atšķirīgi. Izstādē iespējams aplūkot ogļu, spirta, benzīna un pat ūdens gludekļus. D. Zaicevs aizraujas arī ar litogrāfiju, atklātņu un gleznu kolekcionēšanu. Izstādē prezentēts Aleksandras Beļcovas darbs.

Izstāde apskatāma līdz 2024. gada 20. septembrim.

Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs
museum@daugavpils.lv
tālr.: 20203713,

www.dnmm.lv


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ