+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Daugavpils Māla mākslas centrs

DAUGAVPILS MĀLA MĀKSLAS CENTRS

2008. gadā Latgales podniecība nozarē „Tautas tradīcijas" ir atzīta par Latvijas kultūras kanonu.   Latvijas   kultūras kanons, līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, tiek veidots kā izcilāko un ievērojamāko mākslas  darbu  un  kultūras  vērtību kopums, kas atspoguļo nācijas visu laiku nozīmīgākos sasniegumus kultūrā. Kultūras kanonā iekļauj Latvijas kultūru raksturojošās vērtības dažādās mākslas jomās.
Projekts "Kreatīvā tūrisma attīstība, izveidojot Māla mākslas centrus Daugavpilī un Utenā" popularizē kultūras un kreatīvo tūrismu Latvijas  Lietuvas pārrobežu reģionā, attīstot jaunus tūrisma produktus, kuri balstās uz reģiona kultūrvēsturiskā mantojuma - podniecības  tradīciju izmantošanu.
Kreatīvais (radošais) tūrisms ir tūrisma veids, kas piedāvā klientam iespēju ceļojot, attīstīt savu radošo potenciālu aktīvi piedaloties meistarklasēs un apmācībās, iegūstot teorētiskās un taktiskās iemaņas ciešā kontaktā ar vidi, kultūru un cilvēkiem. Ar katru gadu šis tūrisma veids kļūst arvien populārāks. Šādi iepazīstoties ar tradicionālām kultūras vērtībām - dotajā gadījumā, podniecību un keramiku - esošais tūrisma produkts attīsta vispārpieņemto pakalpojumu standartu (apskate, iegādāšanās) un papildina ar dažādiem, tai skaitā inovatīviem, kreatīvā tūrisma piedāvājumiem.
Projekta īstenošana iedrošināja amatniekus un māksliniekus radīt, mācīt un savstarpēji sadarboties ar iedzīvotājiem un pilsētu viesiem. Atjaunotie kultūras objekti - Māla mākslas centri, ir daudz pievilcīgāki apmeklētājiem un palielina tūristu skaitu.
Pēc Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja Keramikas darbnīcas renovācijas, tiek organizētas profesionālu keramiķu meistarklases, kurās visi interesenti var apgūt tradicionālā amata prasmes un iemaņas, šādi papildinot brīvā laika pavadīšanas iespējas. Meistarklasēs piedalās arī pilsētas viesi, tā praksē iepazīstot reģiona tradicionālās amatniecības darba norises, izmēģinot izgatavot kādu māla trauku vai priekšmetu.

Daugavpils Māla mākslas centra darba laiks:

Trešdiena- sestdiena

 

12.00 - 18.00

Trešdienās - podnieka meistardarbnīca  12.00 – 14.00

Trešdienās

Meistardarbnīcas pieaugušiem 16.00 – 18.00

Ceturtdienās

Meistarklases bērniem 16.00 – 18.00

Svētdiena

12.00 - 16.00

Pirmdiena, otrdiena

brīvdiena


Darba laikā Māla mākslas centrā var apskatīt ekspozīciju un vērot meistarus darbā. 

Daugavpils Māla mākslas centra adrese: 18.Novembra iela 8, Daugavpils.
Kontaktpersona: 

Daugavpils Māla mākslas centra administrators Jānis Saikovskis
Tel. (+371) 65425302


Dalīties ar ziņu: