+371 65424155, 20203713
Ekskursiju pieteikšana
aptauja
Ziņu arhīvs

Mākslas dienas Daugavpilī 52. reizi ir klāt!

18.04.2023

Daugavpils mākslinieku darbu gaidītākā gada izstāde “Mākslas dienas 2023” Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā šogad norisināsies laikā no 21.04.- 12.07. 2023., izstādes atklāšana 21. aprīlī plkst. 15.00.

Izstādes organizētāja kopā ar Daugavpils valstspilsētas pašvaldības iestādēm Kultūras pārvalde un Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejs ir Daugavpils reģiona mākslinieku asociācija (DRMA), kura šobrīd apvieno vairāk kā 50 dažādu nozaru profesionālus māksliniekus – gleznotājus, grafiķus, tēlniekus, tekstilmāksliniekus, keramiķus, scenogrāfus, dizainerus, fotogrāfus, stikla māksliniekus un citus, kurus vieno piederība Daugavpils pilsētai un reģionam.

DRMA dibināta 1998. gadā, šogad aprit 25. gadu pastāvēšanas jubileja, darbības gadu laikā tā pilda mērķi – veicināt jaunradei labvēlīgus apstākļus, popularizēt biedru radošā darba rezultātus, aizstāvēt mākslinieku radošo brīvību, morālās, ekonomiskās, sociālās tiesības un profesionālās intereses. Tā ir nevalstiska organizācija un tajā nav algotu darbinieku. Kopš tās dibināšanas, mākslinieku grupa ir aktīvi iesaistījusies Mākslas dienu organizēšanā Daugavpilī un pilsētas mākslas dzīves notikumu un kultūrvides veidošanā.

DRMA valdes priekšsēdētāja Līga Čible atzīmē: “Pēdējos gados DRMA mākslinieki, mākslas darbi, un viņi darbībā ir arī sastopami pilsētas ielās – “Rīgas ielas svētkos” – ik septembri Rīgas ielā, “Martas ballē”, “Vēsturisko rekonstrukciju festivālā Dinaburga 1812” – Daugavpils cietoksnī. DRMA mākslinieki ir veidojuši daudzus pieminekļus, vides objektus, noformējumus Daugavpils pilsētā.”

Mākslas dienu izstādē šogad ar saviem darbiem piedalās vairāk kā 40 Daugavpils mākslinieki. Tā ir vienreizēja iespēja kopā skatīt tik lielu skaitu dažādu mākslinieku darbu, kuri kopā veido vienotu mākslas darbu akordu – bez vārdiem, bet visiem saprotamā, vienlaikus trauslā un spēcīgā mākslas valodā.


Dalīties ar ziņu:
atpakaļ